استفاده از سبک‌های مختلف مبلمان در منزل کار سختی نیست. اما بهتر است بدانیم که انتخاب درست هم فرایند پیچیده‌ای را به همراه دارد. در بین مدل‌های مختلف مبلمان، استفاده و به کارگیری مبلمان ال، در جایگاه ویژه‌ای در بین طرفداران این مدل پیدا کرده است. چیدمان منازل کوچک، با این نوع از مبلمان، می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در استفاده‌ی بهینه از فضا به همراه داشته باشد. اما نحوه‌ی چیدمان مبل ال نیز باید با دقت و توجه کافی صورت بگیرد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا با بررسی روش‌ها و نکات مختلف در خصوص چیدمان مبل ال، به خلق دکوراسیونی زیبا و جذاب کمک کنیم و فضایی دلنشین و البته مطابق سلیقه شما ایجاد کنیم.

زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

5 نکته در باب چیدمان مبل ال در منزل!
5 نکته در باب چیدمان مبل ال در منزل!

چرا چیدمان مبل ال اهمیت دارد؟

همانطور که می‌دانید، مبلمان یکی از اصلی‌ترین عناصری است که در هر دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل، انتخاب درست سبک مبلمان و همچنین چیدمان درست و اصولی آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. از آنجا که امروزه، خامه‌هایی با متراژهای کمتر، روز به روز در حال افزایش است، افراد زیادی هستند که برای استفاده بهینه از فضا و همچنین بزرگ‌تر جلوه دادن آن، تصمیم به استفاده از مبلمان ال می‌گیرند.

چرا چیدمان مبل ال اهمیت دارد؟
چرا چیدمان مبل ال اهمیت دارد؟

گفتنی است که این سبک یکی از انواع مبلمان راحتی محسوب شده و به دلیل انعطاف بالا در چیدمان، طرفداران زیادی پیدا کرده است. به همین دلایل، یکی از مواردی که می‌بایست به آن توجه داشت، چیدمان مبل ال در منزل خواهد بود. با دانستن این موارد می‌توانیم به راحتی با روش‌های مختلف قرار دادن این مبل در خانه آشنا شده و فضای نشیمن خود را زیباتر کنیم. در ادامه به بررسی مهم‌ترین و مرسوم‌ترین روش‌ها و شرایط ایجاد آن، خواهیم پرداخت. 

این را هم بخوانید: روش صحیح چیدمان مبلمان با ۳ ترفند ساده!

به تعداد نفرات توجه کنید

در منازل کوچک، مهم است که از فضای داخلی به بهترین شکل ممکن استفاده شود. چون اکثر افراد، به دنبال بزرگ‌تر جلوه دادن فضا در منزل هستند، باید در حین چیدمان مبل ال، به تعداد نفرات توجه کرد. اگر منزل شما متراژ پایینی داشت، بهتر است که از مبل‌هایی با تعداد نفرات کمتر استفاده کنید. مبلمال ال 5 نفره احتمال بهترین گزینه برای شما محسوب خواهد شد. در مقابل اگر فضای بیشتری در خانه در دسترس داشتید، می‌توانید از مبل‌هایی با تعداد نفرات بیشتر استفاده کنید. یکی از مزیت‌های اصلی مبل ال نسبت به سایر مبلمان، این است که می‌توانید با جابه‌جا کردن قطعات مبل، دکوراسیون‌های زیبا و متعددی ایجاد کنید و از آن لذت ببرید. 

به تعداد نفرات توجه کنید
به تعداد نفرات توجه کنید

در چیدمان مبل ال از کنج منزل استفاده کنید

برای چیدمان مبل در منزل، راه‌های بسیاری پیش روی شما قرار خواهد داشت. احتمالا بارها شاهد این نوع از چیدمان در منازل مختلف بوده باشید. این روش یکی از مدل‌هایی است که بیشترین تطابق را با فضاهای مستطیل و مربع شکل داشته و در فضای خانه صرفه جویی زیادی خواهد داشت. اگر شما هم یکی از طرفداران این مدل چیدمان مبل هستید، باید بدانید که با امتحان این روش، دکوراسیون داخلی بسیار زیبایی ایجاد خواهید کرد. در نظر گرفتن یک فضای کانونی و چیدمان مبل در آن محدوده، می‌تواند به ایجاد محیطی برای گفت و گو کمک کند.

در چیدمان مبل ال از کنج منزل استفاده کنید
در چیدمان مبل ال از کنج منزل استفاده کنید

استفاده از چیدمان L و U شکل 

برای چیدمان بهتر، نیازمند استفاده از الگوهای اثبات شده و پرطرفدار هستید. از آنجا که این سبک، یکی از مدل‌های مختلف مبل راحتی به شمار می‌رود، در دکوراسیون‌های مدرن، بیشترین استفاده را خواهد داشت. در این بین، می‌توانید با قرار دادن مبل به حالت U در قسمت اصلی سالن پذیرایی، محل مناسبی برای گفت و گو ایجاد کرده و مطابق با آن، از سایر لوازم مکمل در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. دلیل استفاده از این مدل چیدمان مبل ال برای صرفه جویی در فضای منزل و همچنین استفاده از تمام قطعات این مبل خواهد بود. این مدل برای پذیرایی‌های بزرگ کاربرد بیشتری خواهد داشت. 

این را هم بخوانید: ترفندهایی برای دکوراسیون پذیرایی ۲۴ متری

اما چیدمان به حالت L  را می‌توان در سالن‌های بزرگ و کوچک استفاده کرد. همانطور که حدس می‌زنید، طریقه‌ی چیدمان این مدل کاملا به حالت L  بوده و در فضاهای مربع و مستطیل شکل بیشترین استفاده را دارد. با قرار دادن مبلمان در این حالت نیز می‌توانید فضایی دنج و آرامش بخش برای گفت و گو و صحبت شبانه ایجاد کنید. در کنار آن، استفاده از سایر عناصر دکوراتیو در خانه هم می‌تواند به زیبایی بیشتر چیدمان مبل ال کمک فراوانی کند.

به جزئیات توجه کنید

در هر دکوراسیون داخلی، مهم است که به جزئیات نیز توجه کنید. استفاده از آیتم‌های مختلف برای تکمیل دکوراسیون، در چیدمان مبل ال تاثیر مثبتی خواهد داشت. توجه به اکسسوری‌های متفاوت در خانه علاوه بر تکمیل دکوراسیون داخلی، به جلوه بیشتر مبلمان نیز کمک خواهد کرد. انواع جلومبلی، میز عسلی، مجسمه، ساعت و … از جمله پر طرفدارترین مواردی هستند که در اجرای این ایده در خانه کمک فراوانی خواهد کرد. در این بین می‌توانید از انواع مختلف گل و گلدان و هم از آیتم‌هایی است که به زیبایی بیشتر کمک خواهد کرد. 

به جزئیات توجه کنید
به جزئیات توجه کنید

چیدمان مبل ال رنگ مبلمان را در نظر بگیرید

به عنوان نکته آخر برای چیدمان مبل ال در خانه، استفاده از رنگ مناسب برای مبلمان خواهد بود.  استفاده از رنگ‌های سفید، طوسی، کرم و … از جمله پرطرفدارترین رنگ‌ها برای استفاده خواهند بود. در حالت کلی انتخاب پارچه‌هایی با طراحی ساده، تناسب بیشتری با این مدل از مبل خواهد داشت. در نهایت، با انتخاب درست رنگ، می‌توانید با چیدمان صحیح این مبلمان، باعث شوید تا فضای منزل، دلبازتر باشد. این تکنیک یکی از مواردی است که در خانه‌هایی با متراژ کم، بسیار کاربرد دارد. در حالت کلی باید به یاد داشته باشید که رنگ‌های روشن، تاثیر بهتری خواهند داشت.

چیدمان مبل ال رنگ مبلمان را در نظر بگیرید
چیدمان مبل ال رنگ مبلمان را در نظر بگیرید

دکوراسیون داخلی یکی از مواردی است که باعث زیبایی بیشتر منزل خواهد شد. انتخاب سبک مناسب با توجه به نوع دکوراسیون نیز باعث ایجاد فضایی ایده‌آل و زیبا در خانه می‌شود. مبل ال یکی از مدل‌های مبلمانی است که در چیدمان منازل بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این رو چیدمان صحیح این مدل، با استفاده از روش‌ها و ترفندهایی، به زیبایی محیط خانه اضافه خواهد کرد. دانستن نحوه‌ی چیدمان، رنگ مبل و استفاده درست از اکسسوری و دکوری‌های مختلف می‌تواند منزلی با چیدمان زیبا را به شما ارائه دهد. در این مقاله به بررسی چیدمان مبل ال و روش‌های مختلف آن پرداختیم.