دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین بخش‌های بصری هر منزلی به شمار می‌آید. امروزه سبک‌های مختلفی از انواع دکوراسیون‌های داخلی وجود دارند که بهتر است بر اساس سلیقه و همچنین مسائل مالی، بهترین گزینه را انتخاب کنیم. یکی از مواردی که باید حین دکور کردن منزل به یاد داشته باشید و به آن توجه کنید، متراژ خانه می‌باشد. از این رو ممکن است که پذیرایی شما متراژ بسیار پایینی داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی دکوراسیون پذیرایی 24 متری، با عناصر مورد استفاده و ترفندهای مورد استفاده برای این چیدمان را مورد بررسی قرار داده و با آن آشنا شویم. 

چه اصول و نکاتی را برای پذیرایی 24 متری رعایت کنیم؟

یکی از اولین مواردی که برای دکوراسیون پذیرایی 24 متری باید رعایت شود، استفاده از عناصر مناسب و ترکیب آنها به صورت درست و صحیح با هم می‌باشد. اغلب افراد با این پرسش مواجه می‌شوند که برای چیدمان بهتر این نوع فضا و با متراژ کم، چه اصولی را باید رعایت کرد؟ به جرئت می‌توان گفت که رنگ دیوارها، مبل‌های راحتی و همچنین آیتم‌های مینیمال و ساده از جمله کاربردی‌ ترین مواردی هستند که در این نوع چیدمان در منازل از آنها استفاده می‌شوند. علاوه بر این پیروی از سبک و سیاق ساده و روشن تاثیر بسیار زیادی در نتیجه‌ی نهایی خواهد داشت. در ادامه به بررسی مهم ترین موارد برای چیدمان این منازل خواهیم پرداخت. 

 اصول و نکاتی را برای پذیرایی 24 متری
اصول و نکاتی را برای پذیرایی 24 متری

از دیوارها شروع کنید

منازلی با پذیرایی 24 متری، فضای بسیار کوچکی را در اختیار ما قرار می‌دهند. از این رو با توجه به شناختی که از رنگ‌ها داریم، می‌دانیم که هر چقدر به سمت طیف‌های روشن‌تر حرکت کنیم، به فضای اتاق جلوه‌ی بزرگتری خواهیم بخشید. انتخاب رنگ‌هایی مثل سفید، استخوانی و یا رنگ کرم خیلی روشن می‌توانند از جمله انتخاب‌های مناسب پیش روی ما باشد. با انجام این کار می‌تواند به دکوراسیون پذیرایی 24 متری خود، جلوه‌ی بهتری بدهید و فضای آزاد تری ایجاد کنید. 

از دیوارها شروع کنید
از دیوارها شروع کنید

اگر پذیرایی و دیوارهای شما به صورت یکپارچه طراحی شده است، می‌توانید از ایده‌های جدید برای رنگ‌آمیزی دیوارها استفاده کنید. به عنوان مثال تغییر رنگ یکی از دیوارها، جلوه‌ی مدرن و مینیمالی را القا خواهد کرد که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. 

از مبل مناسب استفاده کنید

در دکوراسیون داخلی هر خانه‌ای، مبلمان تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ایفا خواهند کرد. امروزه سبک‌های مختلفی از مبلمان در فروشگاه‌های مبلمان وجود دارد که می‌توانید بسته به سلیقه‌تان یکی را برگزینید. اما بهتر است بدانید که استفاده از مبل مناسب خودش در آزاد تر جلوه دادن محیط نقش زیادی دارد. به عنوان مثال استفاده از مبلمان راحتی با ابعاد کوچک یکی از بهترین گزینه‌ها برای دکوراسیون پذیرایی 24 متری خواهد بود. توازن رنگ و نحوه‌ی چیدمان درست و اصولی نیز از شروط بعدی برای داشتن زیبایی بصری می‌باشد. استفاده از انواع مبلمان ال یا به اصطلاح سکشنال نیز از جمله گزینه‌های معقول و مناسب برای این دسته از خانه‌ها می‌باشد. 

از مبل مناسب استفاده کنید
از مبل مناسب استفاده کنید

به دلیل چیدمان به صورت منعطف و راحت مبل ال، می‌توان تا حد زیادی از هدر رفت فضای منزل جلوگیری کرد. این مورد مخصوصا در خانه‌هایی با متراژ پایین، بیشترین تاثیرگذاری را خواهد داشت. رنگ‌هایی مثل طوسی، آبی روشن و یا حتی سفید و کرم از جمله پرطرفدار ترین رنگ‌ها در خانه‌های کوچک می‌باشد. 

استفاده از مبلمان ال در دکوراسیون منازل 24 متری
استفاده از مبلمان ال در دکوراسیون منازل 24 متری

استفاده از فرش و لوستر مناسب

با توجه به نکات ذکر شده در موارد بالا برای دکوراسیون پذیرایی 24 متری، می‌بایست به آیتم‌هایی نظیر فرش و لوستر نیز توجه کافی کنید. هر چقدر که فرش شما متناسب با فضای داخلی اتاق باشد، جلوه‌ی بهتری خواهد داشت. به عنوان مثال سعی کنید که از فرش‌هایی استفاده کنید که فضای کمتری را از پذیرایی اشغال می‌کنند. متناسب با مبل‌ها، فاصله‌ی متناسبی را قرار داده و از طرح‌هایی استفاده کنید که تا حد زیادی با طرح و سبک دکوراسیون کلی خانه ارتباط و تناسب داشته باشد. 

همچنین برای لوستر نیز بهتر است که از طرح‌های سبک مینیمال و با رنگ‌های متناسب استفاده شود.

استفاده از اکسسوری‌ و دکوری‌های مناسب

دکوری‌ها جزئی جدایی ناپذیر از دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود. برای دکوراسیون پذیرایی 24 متری بهتر است که تا حد امکان از دکوری و اکسسوری‌های متناسب و البته به اندازه استفاده کنیم. به طور نمونه مجسمه‌های بزرگ و قدی ممکن است که تا حد زیادی فضای داخلی خانه را اشغال کنند. استفاده از گلدان‌های کوچک، ساعت و تابلو‌ها می‌توانند به زیبایی اتاق کمک کرده و علاوه بر آن، جلوه‌ی زیبایی به منزل خواهد بخشید. 

<yoastmark class=

استفاده از پرده‌ی مناسب

پردخ‌ها نیز نقش بسیار زیادی در دکوراسیون 24 متری ایفا می‌کنند. همانند مبل و فرش، هر چقدر که از رنگ‌های روشن برای پرده‌ها استفاده کنید، بهتر است. به عنوان مثال استفاده از پارچه‌های مینیمال و ساده به همراه رنگ‌های روشن مثل سفید، کرمی و یا حتی در صورت تناسب، رنگ آبی روشن می‌تواند زیبایی محیط را دو چندان کند. استفاده از پارچه‌ی توری به عنوان پرده، یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. 

این را هم بخوانید: روش چیدمان منازل با مبل راحتی

رعایت توازن و تناسب

در هر سبک دکوراسیونی و چیدمانی در منزل، باید به اصول و قوائد چیدمانی آن پایبند بود. این مورد در خانه‌های با متراژ پایین نیز بسیار بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. رعایت توازن و تناسب در دکوراسیون پذیرایی 24 متری تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و نتیجه‌ی نهایی خواهد داشت. توجه به رنگ و ترکیب و در نهایت تناسب با محیط یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند در داشتن دکوراسیون داخلی زیبا  برای خانه‌های کوچک کمک بسیار زیادی کند. در این بین توجه داشته باشید که استفاده به صورت متناسب از اکسسوری‌های متناسب از جمله راه‌کار هایی است که در بهبود فضای بصری کمک شایانی خواهد کرد. 

رعایت توازن و تناسب
رعایت توازن و تناسب

خانه‌های کوچک نیز همانند سایر منازل، نیازمند چیدمان صحیح و مناسب هستند. امروزه با توجه به افزایش آپارتمان نشینی و همچنین طراحی خانه‌های کوچک،  اهمیت بیشتری پیدا کردند. طراحی دکوراسیون 24 متری یکی از چالش‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. همانند سایر سبک‌های چیدمانی، دکور کردن این منازل نیز از اصول و قوائد خاصی پیروی می‌کند. استفاده از مبل راحتی، رنگ‌های متناسب و اکسسوری‌های مناسب، در چیدمان دکوراسیون کمک خواهد کرد. در این مقاله به بررسی دکوراسیون پذیرایی 24 متری پرداختیم و موارد تاثیر گذار در این چیدمان را مورد بررسی قرار دادیم.