مبلمان از عناصر اصلی در دکوراسیون داخلی هر خانه‌ای به شمار می‌روند و زیبایی دکوراسیون داخلی را چندین برابر می‌کنند. خرید مبلمان جدید اما با هزینه‌های گزافی همراه است که خرید آن را با مشکلاتی روبه‌رو خواهد کرد. اگر مبلمان دچار آسیب دیدگی شد، تعمیر مبل می‌تواند یکی از راه حل‌ های پیش روی ما باشد. صرفه جویی در هزینه در عوض خرید مبلمان جدید، یکی از مزایای این کار به شمار می‌رود. تعمیر مبل در منزل هم یکی از گزینه‌هایی است که در صورت داشتن تخصص و مهارت کافی می‌توانید به آن فکر کنید. در این مقاله قصد داریم تا با روش های تعمیر مبل در منزل بیشتر آشنا شده و آن را مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.

مدت زمان تقریبی مطالعه این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

مهارت های لازم برای تعمیر مبل در منزل

تعمیرات مبل همیشه یکی از تخصص هایی بوده است که نیاز به مهارت و دانش عملی زیادی دارد. اگر با زمینه های مختلف تعمیرات مبل آشنایی دارید پش می‌توانید در منزل اقدام به این کار کنید. به سادگی  و با دنبال کردن پند مرحله ساده می‌توانید به هرگونه تعمیرات مبل در منزل بپردازید و تا مقدار زیادی از هزینه ها صرفه جویی کنید.

مهارت های لازم برای تعمیر مبل در منزل
مهارت های لازم برای تعمیر مبل در منزل

مراحل تعمیر مبل را به دقت دنبال کنید

ممکن است که به هر دلیلی قسمت های مختلفی از مبلتان دچار آسیب دیدگی شده باشند. فرقی نمیکند که ایراد به وجود آمده از پارچه آن باشد و یا از چهارچوب آن. در هر حالتی با داشتن تخصص و دانش و همچنین در دسترس داشتن ابزار های لازم می‌توانید اقدام به تعمیر و تعویض قسمت های آسیب دیده مبلتان بکنید. یکی از اولین قدم ها برای شروع فرایند تعمیرات، شناسایی دقیق محل آسيب ديدگي مي‌باشد. در ادامه به برخي از مهم ترين بخش ها براي تعميرات مبل خواهيم پرداخت.

مراحل تعمیر مبل را به دقت دنبال کنید
مراحل تعمیر مبل را به دقت دنبال کنید

پارچه‌های مبلمان

مهم است که پارچه مبلتان سالم باشد یا خیر. اگر آسیب دیدگی متوجه روکش و پارچه مبل گردید، اولین کاری که باید انجام دهید ترمیم کردن قسمت های مشکل دار است. اگر پارگی ها بیش از حد انتظار بود باید به فکر تعویض آن هم باشید. عمده این اتفاق می‌تواند ناشی از پارگی های جرئی و یا شکافته شدن آن از محل درز ها باشد.

اگر از حیوان خانگی مراقبت می‌کنید باید حواستان را بیشتر به این موضوع جلب کنید. خراش های کوچک می‌توانند پارگی هایی را در سطح پارچه ایجاد کنند. در اثر گذشت زمان هم باید انتظار پارگی های بیشتر را داشت.

پارچه‌های مبلمان
پارچه‌های مبلمان

اما آسید دیدگی پارچه همیشه هم در اثر پارگی نیست. اگر مدت زمان زیادی است که از مبل استفاده می‌کنید باید این موضوع را بدانید که در اثر استفاده مکرر و مداوم از مبل، پارچه ها دچار آسید دیدگی و رنگ پریدگی خواهند شد. تعویض پارچه مبل یکی از فرایند تعمیر مبل در منزل است. البته برای انجام این کار نیاز به دانش و تخصص کافی در این حوزه نیز خواهید داشت.

در صورت نداشتن دانش و تخصص  کافی در این حوزه بهتر است که با متخصصین مجموعه مبلیران برای انجام تعمیرات مبل و رویه کوبی آن مشورت کنید.

تعمیرات چوب و رنگ کاری

از پارچه ها که بگذریم به مرحله‌ای خواهیم رسید که در صورت نداشتن شکستی، به تخصص خاصی برای تعمیر آن نیاز ندارد. در مبل های کلاسیک و سلطنتی، قسمت های چوبی همیشه چشم نوازی بسیاری در نظر بیننده دارد. ممکن است که بنا به دلایل متعدد مثل ضربه های کوچک و جزئی، قسمت هایی از پایه ها و دسته ها دچار رنگ پریدگی جزئی شده باشد.

تعمیرات چوب و رنگ کاری
تعمیرات چوب و رنگ کاری

بهتر است که قبل از انجام هر کاری، رنگ متناسب با دکوراسیون داخلی را انتخاب کرده و با دقت و حوصله کافی، رنگ آمیزی را شروع کنید. اما در ابتدای کار بهتر است که با استفاده از یک سنباده نرم، لایه های قبلی را تا حدودی پاک کرده و بعد از آن انجام فرایند را شروع کنید.

تعمیرات فوم و …

در فرایند تعمیر مبل در منزل باید به خاطر داشته باشید که به علت در دسترس نبودن نیروی کار متخصص و همچنین ابزار مناسب، نمی‌توان از یک حد مشخصی پا را فراتر گذاشت. تعمیر و ترمیم فوم های مبلمان نیز یکی از همین قسمت ها است. اگر مبل شما خرابی های زیادی را دارد، بهتر است که انجام فرایند تعمیر مبل را به مراکز تخصصی این کار نظیر مبلیران بسپارید. بقیه مراحل تعمیر نیز همانند این قسمت، نیازمند دانش و مهارت کافی و البته تجهیزات و ابزار آلات مخصوص خود دارد.

تعمیرات فوم و ...
تعمیرات فوم و …

انجام تعمیرات مبل توسط مبلیران

تعمیر مبل یکی از تخصص هایی است که برای انجام آن نیا به دانش و مهارت عملی کافی دارید. اگر که از این دانش بهره مند بودید می‌توانید تعمیر مبل در منزل را خودتان و با کمترین هزینه انجام دهید. اما اگر این کار از توانایی های شما خارج بود، می‌توانید تعمیرات مبل خود را به مبلیران بسپارید و سر موعد تحویل بگیرید.

انجام تعمیرات مبل توسط مبلیران
انجام تعمیرات مبل توسط مبلیران

مبلیران یکی از برترین تولید کننده های انواع مختلف مبلمان، علاوه بر طراحی، تولید و عرضه جدید ترین و بزور ترین مدل ها، تمامی تعمیرات تخصصی در زمینه انواع مبلمان را به طور کامل انجام خواهد داد. کارشناسان مبلیران با داشتتن دانش و تخصص کافی در این زمینه، با انجام خدمات تعمیر مبل از سراسر کشور، در زمان و هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد.

انجام تعمیرات مبل توسط مبلیران
انجام تعمیرات مبل توسط مبلیران

بی شک داشتن مبلمان زیبا باعث می‌شود که دکوراسیون داخلی زیبایی داشته باشیم. اگر مدت زمان زیادی از مبلمان استفاده کرده باشید، قطعا خرابی هایی در آن بر اثر مرور زمان ایجاد خواهد شد. یکی از راه حل های سریع و البته به صرفه در این زمینه، انجام تعمیرات مبل در منزل می‌باشد. اگر دانش و تخصص کافی در این زمینه دارید می‌توانید قسمت های معیوب و آسیب دیده را در منزل تعمیر کرده و تا حد زیادی در هزینه های اضافی صرفه جویی کنید.

اما اگر اطلاعات و دانش فنی لازم را نداشتید، می‌توانید از خدمات تعمیر مبل مبلیران استفاده کرده و انجام این کار را به دست متخصصین این حوزه بسپارید. ترمیم رنگ و تعویض پارچه از جمله اقداماتی است که می‌توانید در منزل و بدون داشتن ابزار خاصی، به تعمیر آن بپردازید. در این مقاله با تمرکز کافی بر روی تعمیر مبل در منزل، راهکار های موجود برای عملی کردن آن را مورد بررسی بیشتر قرار دادیم.