بی شک مبل‌ها یکی از اصلی‌ترین اجزای دکوراسیون داخلی در هر منزلی به شمار می‌روند. جلوه‌ای که با انتخاب درست مبلمان در خانه ایجاد می‌شود، با چیزی قابل جابه‌جایی نیست. اما همانطور که میدانید خرید مبلمان جدید هزینه‌های زیادی را شامل می‌شود. به همین دلیل تعمیرات مبل از هر نظر راه حل اقتصادی به شمار می‌رود. با دانستن مراحل تعمیر مبل می‌توانید دید گسترده‌تری نسبت به این موضوع پیدا کنید و حتی با فرایند انجام آن بیشتر اشنا شوید. در این مقاله قصد داریم تا با مراحل تعمیر مبل بیشتر آشنا شده و اطلاعات بیشتری در این زمینه و نحوه انجام آن به دست آوریم.

 آشنایی با مراحل تعمیر مبل
آشنایی با مراحل تعمیر مبل

مراحل تعمیر مبل کدامند؟

اگر مبلمان فعلی‌تان دچار اسیب شده باشند، راه حل مقرون به صرفه‌ای پیش روی شما قرار دارد، تعمیرات مبل. از این رو محدودیت بزرگی در مقابل شما قرار ندارد. با پیدا کردن یک مرکز تعمیر مبل می‌توانید هرگونه تغیری در مبل‌های خود ایجاد کنید. از تعمیر رویه مبل گرفته تا فوم‌ها و اسکلت آن.

مراحل تعمیر مبل
مراحل تعمیر مبل

اما شاید نیاز باشد که اطلاعات بیشتری نسبت به فرایند و مراحل انجام تعمیر مبل داشته باشید. از این رو باید بدانید که از ابتدای کار باید به سراغ قسمت‌های سخت مبلمان رفت و در آخرین مرحله به رویه مبل پرداخت. تعمیر مبل می‌تواند علاوه بر تغییر ظاهر آن، از لحاظ اقتصادی نیز بهترین گزینه پیش رو باشد. در ادامه به 5 مرحله اصلی تعمیر مبل خواهیم پرداخت. اما لزوما هر مبلی نیاز به گذراندن تمامی آنها نخواهد بود. بسته به نوع و میزان آسیب دیدگی، شاید نیاز باشد که فقط به تعمیر 1 الی 2 بخش آن بپردازید.

انجام فرایند رنگ کاری در قدم اول

شاید در ظاهر تعمیر مبل یک فرایند ساده باشد اما اصلا اینطور نیست. رنگ کاری هم یکی از اولین مراحل تعمیر مبل و البته قسمت حساسی از آن است. اگر قصد انجام تعمیر مبل را داشته باشید باید بدانید که در اولین مرحله باید به قسمت سخت ماجرا پرداخت.

رنگ کردن پایه‌ها و قسمت‌هایی که نیاز به رنگ شدن دارند، می‌بایست در اول آغاز کار مراحل تعمیر مبل  انجام شود. اگر از ظاهر فعلی مبل خودتان خسته شدید، می‌توانید با انتخاب رنگ مورد علاقه‌تان، مبلتان را به سلیقه خودتان آرایش کنید.

انجام فرایند رنگ کاری در قدم اول تعمیر مبل
انجام فرایند رنگ کاری در قدم اول تعمیر مبل

ترمیم قسمت‌های آسیب دیده نیز باید در همین مرحله صورت بگیرد. اگر جایی از دسته و یا پایه مبل دچار آسیب دیدگی شده، باید برطرف شود و با رنگ پوشش داده شود. به این ترتیب مبل برای مراحل بعدی تعمیر آماده خواهد شد.

مراحل تعمیر مبل، شکافتن 

در این مرحله همانطور که از نامش پیداست باید تمام محتویات مبل را به طور کامل تخلیه کنید. از پارچه‌ها را به ارامی بشکافید و جدا کنید. اگر قصد دارید که پارچه جدید مبل را خودتان درست کنید، پس برای برش آن نیاز به یک الکوی دقیق و منظم دارید. زمانی که اقدام به تخلیه فوم و گونی و محتویات داخلی آن می‌کنید، با دقت و حوصله کافی آن را انجام دهید.

مراحل تعمیر مبل، شکافتن 
مراحل تعمیر مبل، شکافتن

در این مرحله می‌توانید قسمت‌های سالم و ناسالم را از هم تشخیص بدهید. نیازی به خرید تمام اجزا نیست. آنهایی که نیاز به تعمیر دارند را با مشورت متخصص این زمینه تهیه کنید. بعد از تخلیه کامل کم کم نوبت به مراحل بعدی فرا خواهد رسيد.

نصب گوني و تسمه

در اين مرحل از مراحل تعمير مبل نياز به دقت و البته تجربه بالا داريد. پیشنهاد می‌شود که این قسمت از مراحل تعمیر مبل توسط افراد ماهر و متخصص در این زمینه انجام شود. هرچقدر که در نصب تسمه و گونی مبل دقت به خرج دهید، برای رویه کوبی مبل کار راحت‌تری در پیش خواهید داشت.

مراحل تعمیر و نصب فوم و اسفنج‌ها

اسفنج و فوم‌های مبل از جمله اصلی ترین بخش‌های مبلمان هستند. پس بهتر است که با افرادی که شناخت کافی نسبت به آن دارند، مشورت بگیرید. انواع مختلفی از فوم‌ها در بازار مبلمان وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که می‌توانند خواسته‌های شما را مرتفع کند.

مراحل تعمیر و نصب فوم و اسفنج‌ها
مراحل تعمیر و نصب فوم و اسفنج‌ها

پس از انتخاب و تهیه فوم نوبت به نصب صحیح آن فرا می‌رسد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نسته به اسکلت مبل است که فوم انتخاب و نصب خواهد شد. اکثرا افراد ماهر بر اساس تجربه و مهارت به خوبی از پس این مرحله بر می‌ایند. اگر در جایی اصطلاح تعمیر کلاف مبل به گوشتان خورد بدانید که معادل همین مرحله است.

رویه کوبی

یکی از آخرین مراحل تعمیر مبل رویه کوبی و نصب پارچه می‌باشد. در این مرحله باید از رد متخصص در این حوزه کمک گرفت. پارچه باید به دقت و با توجه به اندازه فوم مورد استفاده برش خورده و با دقت و ظرافت نصب شود.

رویه کوبی از جمله مراحلی است که بسیار نیاز به حساسیت داشته و ظاهر جدید مبلمان را به شما خواهد بخشید.

تعمیرات مبل مبلیران از سراسر کشور

اگر به دنبال مرکز تعمیر مبل معتبر هستید، چه در تهران و چه در شهرستان، می‌توانید روی مبلیران حساب کنید. مبلیران یکی از برترین شرکت‌های تولیدی مبلمان در ایران است که علاوه بر طراحی و تولید انواع مبلمان راحتی، کلاسیک و مدرن، تعمیران مربوط به هرکدام از آنها را نیز با دقت و با استفاده از متخصصین ماهر در این حوزه انجام خواهد داد.

تعمیرات مبل مبلیران از سراسر کشور
تعمیرات مبل مبلیران از سراسر کشور

انجام کلیه مراحل از تعمیر اسکلت مبل تا کلیه مراحل تعویض و تعمیر فوم و اسفنج‌ها و حتي انجام كليه مراحل رويه كوبي مبل از جمله كارهايي است كه مي‌توانيد با خيال راحت و آسوده به مبليران بسپارید.

مراحل تعمیر مبل

مبل‌ها از جمله اساسی ترین جز در دکوراسیون داخلی به شمار می‌روند. اما در هر حال هزینه های زیادی را نیز باید بابت خرید آنها متحمل شویم. در نتیجه راه حل منطقی تری که وجود دارد،تعمیرات مبل می‌باشد. هر مرحله از تعمیر مبل باید توسط افراد متخصص و با دقت کافی صورت پذیرد. به عنوان مثال شاید بتوانید رنگ کاری های مبل را خودتان انجام دهید اما قطعا برای نصب گونی و فوم ها و حتی رویه کوبی نیاز به کمک افراد متخصص و ماهر در این زمینه دارید. مبلیران یکی از تولیدی های فعال مبلمان در ایران، علاوه بر طراحی مدل های مختلف مبل به تعمیر آن حتی از سراسر کشور نیز میپردازد. در این مقاله با مراحل تعمیر مبل آشنا شدیم و از زبان مبلیران، به توضیح مختصری در رابطه با هرکدام از این بخش ها پرداختیم.