در هر منزلی، ایجاد کردن دکوراسیون داخلی یکی از مواردی است که برای هر فردی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. در این بین مدل‌های بسیاری از شبکه‌های چیدمان داخلی وجود دارند که هر کدام با توجه به سبک مورد استفاده در منزل، انتخاب و مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای منازل آپارتمانی و کوچک، یکی از بهترین گزینه ها مبل سکشنال خواهد بود. به دلایل مختلف، چیدمان و استفاده از این مبل در خانه مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت. با دانستن ویژگی‌های  این نوع از مبلمان می‌توانیم به صورت بهتری از آن در منزل استفاده کنیم. از این رو در این مقاله قصد داریم تا با بررسی بیشتر مبل سکشنال، با ویژگی‌های مختلف آن آشنا شده و بتوانیم به صورت بهتری به چیدمان آن در منزل بپردازیم. 

مدت زمان تقریبی مطلالعه‌ی این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

مبل سکشنال چیست؟

امروزه سبک‌های بسیاری از مبلمان طراحی شده‌اند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. با استفاده از آن می‌تپام انتخاب بهتری در این زمینه انجام داد. یکی از مبلمان‌هایی که در سال‌های اخیر مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفت، مبل سکشنال است. این سبک با تشکیل شدن از تکه‌های متعدد، قابلیت چیدمان بسیار منعطف و خلاقانه را به همراه دارد. معمولا به این سبک مبلمان ال نیز گفته می‌شود. به دلیل داشتن طراحی مدرن و ابعاد متناسب، می‌توان از این مبل به عنوان بهترین گزینه د منازل آپارتمانی و با متراژ کم یاد کرد.  اگر شما هم تمایل استفاده از این مبلمان را دارید، بهتر است با بررسی بیشتر ویژگی‌های آن در هنگام انتخاب خرید با ما همراه شده و مورد مناسب را برای خود برگزینید.

نحوه‌ی درست چیدمان مبل سکشنال در منازلی با دکوراسیون مدرن
نحوه‌ی درست چیدمان مبل سکشنال در منازلی با دکوراسیون مدرن

ویژگی‌های اصلی مبل سکشنال 

به عنوان یکی از اصلی‌ترین مواردی که می‌توان از آن به عنوان مشخصه‌ی مبل سکشنال یاد کرد، تشکیل شدن از قطعات متفاوت خواهد بود. با توجه به این ویژگی‌ می‌توان چیدمان بسیار منعطفی را در منزل اجرا  کرد. همین ویژگی نیز سبب شده تا صرفه جویی زیادی در فضای قابل استفاده در خانه ایجاد شود. اما در هنگام خرید این مبل بهتر است که به برخی از ویژگی‌ها و جزئیات توجه کرده. و بر اساس آن اقدام به خرید مبل سکشنال کنید. در ادامه به بررسی چند مورد از مهم‌ترین این موارد خواهیم پرداخت. 

ویژگی‌های اصلی مبل سکشنال 
ویژگی‌های اصلی مبل سکشنال

جنس پارچه را در نظر بگیرید 

یکی از مواردی که باید در هنگام خرید مبل سکشنال به آن توجه کرد، نوع پارچه  مورد استفاده در آن خواهد بود. از آنجا که این مورد تاثیر بسیار زیادی در طول عمر مبلمان خواهد داشت، بهتر است که از یک مشاور و فروشنده حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. به طور معمول پارچه‌هایی از جنس کتان، مخمل و یا انواع ضخیم‌تر آن از جمله بهترین و مناسب‌ترین موارد به شمار می‌روند. 

این را هم بخوانید: ۵ نکته ضروری برای نگهداری از مبل راحتی!

طراحی و رنگ مبل سکشنال 

هماهنگی اجزای مختلف دکوراسیون داخلی با هم از جمله نکاتی است که تاثیر مستقیمی در دکوراسیون داخلی و زیبایی آن خواهد داشت. این که از چه طیف رنگی در منزل استفاده می‌کنید، می‌تواند به عنوان ملاکی مهم برای انتخاب طراحی و رنگ مبل سکشنال شما باشد.  پیشنهاد می‌شود که با در نظر گرفتن این موارد با هم، مبلی را انتخاب کنید. که از لحاظ طرح و رنگ، بیشترین هماهنگی را با سایر عناصر مورد استفاده در خانه داشته باشد. مبلی به رنگ سبز و ترکیب آن با المان‌هایی به رنگ مشکی، ایده‌ای خاص و جذاب برای طرفداران سبک مدرن خواهد بود. 

طراحی و رنگ مبل سکشنال 
طراحی و رنگ مبل سکشنال

تعداد نفرات مبلمان 

یکی دیگر از مواردی که تاثیر بسیاری در هنگام خرید مبل سکشنال خواهد داشت، تعداد نفرات آن خواهد بود. اگر منزلی کوچک دارید، بهتر است که موردی را انتخاب کنید که با ایجاد کردم تعادلی مناسب در خانه، هم نیاز شما را برطرف کند و هم فضای زیادی را اشغال نکند. از این رو مبلی ۷ نفره با ابعاد کوچک و جمع و جور در منازل کوچک، انتخاب معقول و مناسب‌تری خواهد بود. در منازل آن می‌توانید با استفاده کردن از جلو مبلی و سایر عناصر دکوراتیو، دکوراسیون داخلی با علایق و سلایق خود ایجاد کنید. 

در منزل بزرگ نیز استفاده کردن از مبل سکشنال یکی از انتخاب‌های مناسب خواهد بود. برای ایجاد کردن فضایی راحت برای شب نشینی و دورهمی‌های دوستانه و یا خانواده‌گی، چه گزینه‌ای بهتر از انتخاب یک ست مبل راحتی سکشنال خواهد بود؟

الیاف برای ساخت مبل سکشنال

به عنوان آخرین نکته باید به یاد داشته باشید که نوع الیاف و چوب مورد استفاده برای ساخت مبل سکشنال نیز اهمیتی بسیار بیشتر از طرح و رنگ آن خواهد داشت. خر چقدر که کیفیت این موارد بهتر باشد، طول عمر و کارایی این مبلمان میز افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه اگر آسیبی به مبل‌های شما وارد شد، با انجام تعمیرات مبل و تعویض پارچه و الیاف آن می‌توانید از هدر رفت هزینه نیز جلوگیری کرده و میل‌هایی مثل روز اول داشته باشید. با کمک گرفتم از افراد متخصص در این زمینه و دریافت مشاوره درست و اصولی می‌توانید مورد مناسب را برای خود و منزلتان انتخاب کرده و از زیبایی آن لذت ببرید. 

الیاف برای ساخت مبل سکشنال
الیاف برای ساخت مبل سکشنال

خرید مبل ال و سکشنال از مبلیران 

اگر شما هم جز افرادی هستید که مشتاق به استفاده از مبل ال و سکشنال در منزل هستید، می‌توانید با خرید مبل ال از مبلیران، دکوراسیون مورد نظر خود را در خانه ایجاد کند. مبلیران با داشتن سالها تجربه و تخصص در زمینه طراحی و تولید انواع مبلمان ال و سکشنال، تنوع بی‌نظیری از مدل در کنار کیفیت به شما ارائه خواهد کرد. از این رو می‌توانید از فروشگاه اینترنتی مبلیران دیدن کرده و مورد مناسب خود را سفارش دهید.

خرید مبل ال و سکشنال از مبلیران 
خرید مبل ال و سکشنال از مبلیران 

داشتن دکوراسیون داخلی زیبا و جذاب در کنار مرتفع کردن نیازها و خواسته‌های خود، از جمله مواردی است که مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. از این رو می‌توانید با انتخاب کردن یک ست مبل سکشنال، فضایی جدید و البته مدرن را در منزل ایجاد کنید. این مبل نیز با داشتن ویژگی‌های متعددی که دارد، در منازل بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی مبل سکشنال و ویژگی‌های آن، بهترین چیدمان را در منزل خود ایجاد کنیم و از نتیجه به دست آمده لذت ببریم. مبلیران نیز به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان این مبل، شما را در فرایند انتخاب و خرید یاری خواهد کرد.