قطعا دکوراسیون داخلی می‌تواند تاثیر بیش از آنچه به فکرتان خطور می‌کند در منزل داشته باشد. به همین دلیل انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی با طراحی‌های مختلف در این حیطه ایجاد شده‌اند. در این بین یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی، انتخاب لوستر مناسب و نصب آن می‌باشد. اگر متراژ خانه‌ی شما کوچک باشد، قطعا بهتر است که نکات پیرامون بهترین لوستر برای پذیرایی 30 متری را مد نظر داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی جوانب مختلف و نکات پیرامون آن، بهترین مورد ممکن را بررسی و انتخاب کنیم. با این کار علاوه بر صرفه جویی در هزینه، به زیبایی دکوراسیون داخلی منزلتان کمک فراوانی کرده‌اید. پس تا پایان این مقاله همراه باشید تا بتوانیم در انتخاب مورد مناسب، بهترین عملکرد را از خود نشان بدهیم.

مدت زمان تقریبی مطاله‌ی این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

نکات خرید لوستر برای پذیرایی 30 متری
نکات خرید لوستر برای پذیرایی 30 متری

نکات خرید لوستر برای پذیرایی 30 متری

یکی از عناصر مهم و اثرگذار در دکوراسیون داخلی علاوه بر مبلمان و سایر ملزومات، لوسترها می‌باشد. اگر خانه‌ی کوچکی دارید بهتر است که در انتخاب لوستر کمی هوشمندانه عمل کنید. معمولا در این منازل به علت کمبود فضا، از مبلمان راحتی و مینیمال استفاده می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود كه از لوسترهای سبک و با طراحی ساده در منزل استفاده شود. امروزه اين اكسسوری زیبا لازمه هر خانه‌ای است که با طراحی‌های مختلفی به بازار دکوراسیون داخلی عرضه شده است. در ادامه به بررسی مهم‌ترین سبک‌ها پیرامون این موضوع خواهیم پرداخت و هر کدام را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

انواع لوستر از نظر سبک طراحی 
انواع لوستر از نظر سبک طراحی

انواع لوستر از نظر سبک طراحی 

یکی از مهم‌ترین مواردی که در ابتدا هنگام خرید انواع لوستر مورد توجه‌تان قرار خواهد گرفت، سبک طراحی است که در آن به چشم می‌خورد. امروزه مدل‌های مختلفی از لوسترها وجود دارند که با رنگ و طراحی‌های خاص خود، جلوه‌ی ویژه‌ای به محیط خواهند بخشید. از جمله موارد مهمی که باید به آن توجه لازم و کافی را داشته باشید، ابعاد و جنس این عنصر است. با نصب و تهیه مورد مناسب می‌توانید تاثیر بی‌نهایت زیبای آن را در خانه احساس کنید. 

این را هم بخوانید: لوستر مناسب مبل کلاسیک، ۳ نکته برای انتخاب مناسب

به ابعاد و اندازه توجه کنید

یکی از نکات مهمی که حین خرید لوستر برای پذیرایی 30 متری باید به آن توجه کافی شود، ابعاد و اندازه لوستر می‌باشد. به طور مثال از آنجا که فضای داخلی بسیار محدودی در دسترس داریم، هر عنصر اضافی یا بیش از حد تجملاتی می‌تواند تا حد قابل توجهی در نحوه‌ی چیدمان فضا تاثیر بگذارد. به همین دلیل همیشه بهتر است که از لوسترهایی با ابعاد کوچک و یا طراحی ساده و مینیمال بهره بگیرید. این مورد می‌تواند تا حد زیادی در نتیجه‌ی به دست آمده موثر و کارآمد واقع شود.

به ابعاد و اندازه توجه کنید
به ابعاد و اندازه توجه کنید

استفاده از سبک مدرن در انتخاب لوستر

اکثرا در طراحی دکوراسیون داخلی منازل کوچک، از مبلمان راحتی و سبک‌های ساده استفاده می‌شود. به همین دلیل یکی از انتخاب‌های مناسب در اين مورد می‌تواند تركيب اين عنصر به همراه یک لوستر با طراحی مدرن، نتیجه‌ی بسیار زیبایی را خلق کند. در این بین استفاده از رنگ‌های مناسب با طیف روشن پیشنهاد بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. 

استفاده از سبک مدرن در انتخاب لوستر
استفاده از سبک مدرن در انتخاب لوستر

لوستر ساده و مینیمال، بهترین انتخاب لوستر برای پذیرایی 30 متری

از دیگر مواردی که می‌تواند جز انتخاب‌های شما در هنگام خرید لوستر باشد، در نظر گرفتن سبک مینیمال از جمله راه‌کار های مفیدی و قابل توجهی است که پیش روی شما قرار می‌گیرد. طراحی مینیمال در لوستر برای پذیرایی 30 متری با بزرگ‌تر جلوه دادن محیط و فضای اطراف، این امکان را به شما می‌دهد که با نورپردازی مناسب و درست، محیط اطراف را بزرگ‌تر جلوه داده و به زیبایی آن بی‌افزایید. اکثر این لوسترها با رنگ‌های خنثی و یا حتی تیره طراحی شده‌اند که بهتر است از لامپ‌های سفید نیز در آنها استفاده شود. یکی از مزیت‌های استفاده از لامپ به رنگ سفید در لوستر،  طراوت و شادابی محیط را بیشتر خواهد کرد.

لوستر ساده و مینیمال، بهترین انتخاب لوستر برای پذیرایی 30 متری
لوستر ساده و مینیمال، بهترین انتخاب لوستر برای پذیرایی 30 متری

لوستر برای پذیرایی 30 متری؛ رنگ اصلی بدنه‌ی لوستر

همانطور که می‌دانید، رنگ‌ها بازتاب دهنده‌ی افکار و احساسات ما هستند. این موضوع در دکوراسیون داخلی نیز تا حد زیادی صدق می‌کند. در انتخاب بهترین لوستر برای پذیرایی 30 متری، نیازمند یک سری از پیش زمینه‌‌ها برای رنگ آهن هستید. به عنوان مثال، استفاده از رنگ‌ مناسب در مبلمان راحتی، دیوارها و انواع مختلف اکسسوری در کنار رنگ اصلی لوستر بسیار مهم و حیاتی خواهند بود. تا حد ممکن سعی کنید که طیف رنگی‌را در حد اعتدال و توازن، بین اجزای مختلف حفظ کرده و در نهایت با استفاده از ذوق و سلیقه‌ی شخصی‌تان، به نحوه‌ی چیدمان صحیح منزلتان فکر کنید. 

لوستر برای پذیرایی 30 متری؛ رنگ اصلی بدنه‌ی لوستر
لوستر برای پذیرایی 30 متری؛ رنگ اصلی بدنه‌ی لوستر

تعداد شاخه‌های لوستر

 به عنوان یکی از موارد آخر می‌بایست به تعداد شاخه‌های لوستر توجه ویژه‌ای داشته باشید. برای مثال هر چقدر که تعداد لامپ‌ها بیشتر باشد، روشنایی اتاق نیز از آن تاثیر خواهد گرفت. اما نکته‌ای که باید در این بین به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، فضای در دسترس شما است. از آنجا که در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون لوستر برای پذیرایی 30 متری می‌پردازیم، باید بدانیم که ابعاد و تعداد شاخه‌های لوستر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. اگر این مورد در هنگام انتخاب مورد توجه شما قرار بگیرد، تا حد زیادی در جلوه‌ی نهایی خانه و دکوراسیون داخلی آن تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. رعایت اعتدال در این مورد می‌تواند علاوه بر زیبایی نهایی، فضای مناسبی را نیز اشغال کند. از آنجا که در این خانه‌ها نيازمند استفاده‌ي بهينه از فضای داخلی هستیم، می‌بایست تمام جوانب این حوزه را به طور کامل در نظر بگیریم.

تعداد شاخه‌های لوستر
تعداد شاخه‌های لوستر

دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین قسمت در هر منزلی به شمار می‌رود. همانطور که می‌دانید، عناصر مختلفی وجود دارند که در تشکیل این بخش تاثیر گذار هستند. استفاده از مبل راحتی و یا هر سبک دیگری در کنار انواع مختلف اکسسوری و البته انواع لوسترها! در این مقاله سعی کردیم که به طور کامل با نحوه‌ی انتخاب لوستر برای پذیرایی 30 متری آشنا شده و با استفاده از آن بتوانیم در هزینه صرفه جویی کنیم. نکاتی مثل در نظر گرفتن ابعاد و بدنه‌ی کلی لوستر، رنگ و سبک طراحی و حتی تعداد شاخه‌های به کار رفته در آن از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که در انتخاب بهترین مورد نقش اساسی خواهند داشت. با رعایت این نکات می‌توانید بهترین لوستر برای پذیرایی 30 متری خود را با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزلتان انتخاب کرده و از نتیجه‌ی نهایی آن لذت ببرید.