لوستر مناسب مبل کلاسیک

یکی از مدل های پرطرفدار در بین سبک های مبلمان، مبل کلاسیک است. بی شک داشتن خانه ای زیبا و دکوراسیون ایده ال برای هر فردی، یکی از جذابیت های هر خانه ای به حساب می اید. قطعا برای داشتن دکوراسیونی زیبا و ایده ال ، اولین اصل مهم و اساسی همخوانی اجزا و  لوازم دکوری  با هم میباشد. از آن جا که مبل های کلاسیک یکی از انتخاب های ایده ال برای داشتن دکوراسیون زیبا و دلنشین است، مهم است که به اجزا و مکمل های دیگر این نوع از مبل ها توجه ویژه ای داشته باشیم. موارد کوچکی مثل فرش، پرده، لوستر و لوازم دکوراتیو بیش از انچه که تصور میکنید در زیبایی و جلوه دکوراسیون داخلی خانه تان و به ویژه مبل های کلاسیک شما نقش دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم لوستر مناسب مبل کلاسیک را که یکی از اجزای مهم و تاثیر گذار است را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم و با اصول ست کردن آن بیشتر آشنا شویم.

لوستر مناسب مبل کلاسیک
راهنمای انتخاب لوستر مناسب

لوستر مناسب مبل کلاسیک و تاثیر آن

بی شک یکی از وسایل و تجهیزاتی  که علاوه بر کارایی، تاثیر زیادی در دکوراسیون داخلی دارند، لوستر ها هستند. لوستر مناسب مبل کلاسیک از نظر طراحی و رنگ باید با مبل های کلاسیک همخوانی داشته باشد. این تناسب در بین اجزا و طراحی که بین این لوازم بر قرار است با ایجاد کردن فضایی هم رنگ و یکنواخت میتواند جلوه زیبا و خوبی به خانه بدهد. برای ایجاد این هارمونی نیاز است که به اصول و قوائد مشخصی که دارد که اگر از آن تبعیت کنیم میتوانیم دکوراسیون ایده آلی برای خود داشته باشیم. مورادي مثل انتخاب مناسب رنگ، مدل و طراحي،‌ ميزان و حتي رنگ نور از نكاتي هستند كه اگرچه كوچك و جزئي به نظر مي رسند، در كنار هم تاثير قابل توجهي را ايجاد ميكند. در ادامه به بررسي چند مورد از مهم ترين مسائل مرتبط با انتخاب لوستر مناسب  مبل کلاسیک خواهیم پرداخت.

لوستر مناسب مبل کلاسیک و تاثیر آن
تاثیر انتخاب لوستر مناسب

لوستر مناسب مبل کلاسیک، انتخاب رنگ

انتخاب لوستری که با مبل هماهنگی داشته باشد، حتی اگر طراحی خارق العاده ای نداشته باشد  هم زیبایی دکوراسیون را دو چندان میکند. لوستر مناسب مبل کلاسیک معمولا باید رنگ مشابهی با رنگ اصلی مبل داشتهن باشد. معمولا رنگ هایی مثل طلایی و رنگ های تیره یکی از اولین گزینه ها برای انتخاب رنگ لوستر مناسب برای مبل کلاسیک هستند. بازتاب و جلوه این رنگ میتواند تاثیر چشمگیری در فضا ایجاد بکند. مبل های کلاسیک با رنگ های تیره تقریبا ظاهر رسمی و مجللی به خانه میدهند. از طرفی ترکیب . اضافه کردن یک لوستر با رنگ طلایی و یا رنگی که با این دکوراسیون هارمونی داشته باشد، میتواند مهر تاییدی بر انتخاب درست لوستر مناسب  مبل کلاسیک باشد.

براي ديدن مدل هاي جديد و بروز مبل كلاسيك ميتوانيد به فروشگاه اينترنتي مبليران مراجعه كنيد. در صورت داشتن هر گونه سوال ميتوانيد با شماره 1459 تماس گرفته و يا از طريق صفحه تماس با ما، با كارشناسان مجموعه مبليران در ارتباط باشيد.

انتخاب طراحی و مدل لوستر

صرف نظر از رنگ و لعاب لوستر، انتخاب درست مدل و طراحی لوستر هم از مواردی است که به تهایی اهمیت زیادی در انتخاب لوستر مناسب دارد. همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، طراحی اصلی و بنیادی مبل های کلاسیک به گونه ای است که ظاهری رسمی و شیکی به فضا میدهد. از طرفی همانطور که از نام این سبک پیداست، القای حس کلاسیک به خانه و محیط اطراف، اصلی ترین هدف در طراحی این مدل است مبل ها بود.

انتخاب طراحی و مدل لوستر
انتخاب طراحی و مدل لوستر

اگر برگردیم به موضوع اصلی پی میبریم که طراحی لوستر هم باید تا حدودی شبیه به این سبک باشد و از آن تبعیت کند. چگونه؟ به این صورت که حفظ حس و حال کلاسیک در آن از اولین مواردی است که باید در انتخاب لوستر مناسب برای مبل کلاسیک بدان توجه ویژه ای شود. این نکته به تنهایی از اهمیت بالایی برخوردار بوده اما با موارد دیگری که باید در انتخاب آن لحاظ شود، مکمل هم هستند.

بیشتر بخوانید: تفاوت مبل کلاسیک و نئوکلاسیک در چیست؟ آشنایی بیشتر با این سبک!

لوستر مناسب مبل کلاسیک، رنگ و شدت نور

میزان و رنگ نور، موردی بسیار مهم و تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی است که در بسیاری از موارد  از چشم افراد دور میماند. اینکه مبل کلاسیک حس و حال کلاسیک به فضا القا میکند. شاید با خود بپرسید که رنگ نور و میزان آن چه تاثیری در انتخاب لوستر مناسب مبل کلاسیک دارد؟ باید به بیان این مورد بپردازیم که رنگ آفتابی یا همان نور زرد، در ایجاد کردن فضایی به سبک و سیاق کلاسیک کمک بیشتری میکند. به همین ترتیب رنگ نور سفید هم مکمل دکوراسیون مدرن و به روز. علاوه بر این، میزان نور تاثیر قابل توجهی دارد. میزان نور در انتخاب لوستر مناسب مبل کلاسیک مانند هر اصل مهم دیگری از اصول و قائده خاصی بر خوردار است. یکی از نکات مهم در زمینه نور، مکان تابش آن است که در ادامه به صورت کامل تر به بیان جزئیات آن میپردازیم.

رنگ و شدت نور
رنگ و شدت نور

مکان نور

هرچقدر که نور در مرکز منزل قرار داشته باشد، میتواند نور را به صورت مساوی تقسیم کند. و جزئیات دکوراسیون را به صورت مساوی نمایش دهد. برخوردار بودن از نور مناسب و کافی در موارد فوق میتواند فرایند انتخاب را برای شما راحت تر کند.

راهتمای انتخاب لوستر مناسب
راهتمای انتخاب لوستر مناسب

سخن پایانی

داشتن دکوراسیون به سبک کلاسیک قطعا یکی از سبک های پر طرفدار بین خانواده های ایرانی به شمار میرود. ایجاد دکوراسیون کلاسیک به همراه مواردی همراه میشود و خروجی مناسب و مطلوب را به ارمغان می آورد. انتخاب لوستر مناسب یکی از مواردی است که اگر به آن توجه شود، میتواند دکوراسیون داخلی ایده آل را برای شما ایجاد کند. در انتخاب لوستر رعایت کردن یک سری اصول و قوائد خاصی دارد. مواردی مثل انتخاب مدل، رنگ، میزان نور و حتی رنگ آن از جمله مواردی اصلی هستند که در این مقاله به آن اشاره شد. هر کدام از موارد فوق در کنار هم میتوانند به انتخاب بهتر لوستر مناسب  به شما كمك كننده باشد. در اين مقاله به اصول و قوائد انتخاب لوستر مناسب  مبل کلاسیک اشاره شد. با رعايت موارد فوق ميتوانيد اتخاب بهتري در اين زمينه داشته باشد.