دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین بخش‌های چیدمانی در هر منزلی به شمار می‌رود. امروزه با وجود طرح‌ها و سبك‌هاي متفاوت در توليد مبلمان، دست ما برای انتخاب بهترین مورد، بسیار باز بوده و آزادی عمل بیشتری خواهیم داشت. اما در این بین، باید به نکاتی توجه شود که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در نتیجه‌ی نهایی داشته باشد. با کوچک‌تر شدن متراژ مفید در اتاق نشیمن، آشنا بودن با مبل مناسب می‌تواند بسیار کاربردی و مفید واقع شود. در این مقاله قصد داریم تا با انواع مبل برای خانه 50 متری آشنا شده و با چیدمان صحیح آنها، دکوراسیون داخلی زیبایی را خلق کنیم. یکی از بهترین موارد برای استفاده در این منازل، انواع مبلمان راحتی خواهند بود. 

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

انتخاب سبک درست مبلمان برای منازل کوچک
انتخاب سبک درست مبلمان برای منازل کوچک

چرا باید به سبک مبلمان توجه ویژه‌ای داشت؟

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، امروزه سبک‌های بسیار زیادی از مبلمان با طراحی‌های مختلف، در بازار مبلمان وجود دارند. سبک مبلمان مورد استفاده در منزل، ارتباط مستقیمی با متراژ خانه خواهد داشت. به طور مثال، اگر اتاق نشیمن شما فضایی در حدود 50 متر داشه باشد، بهتر است که برای استفاده درست و بهینه از فضا و همچنین، زیبایی بصری، از انواع مبلمان راحتی برای دکوراسیون استفاده کنیم. در ادامه به معرفی مدل‌های پرطرفدار و همچنین نحوه‌ی چیدمان هرکدام ا آنها پرداخته خواهد شد. 

استفاده از سبک درست و مناسب می‌تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی تاثیر بسیاری داشته باشد
استفاده از سبک درست و مناسب می‌تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی تاثیر بسیاری داشته باشد

بهترین مبل برای خانه 50 متری 

استفاده از مبلمان مناسب برای داشتن دکوراسیون داخلی بهتر است با توجه به متراژ منزل انجام شود. در این بین بهترین مبل برای خانه 50 متری، استفاده از انواع مبلمان راحتی می‌باشد. این کار می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از رنگ‌های روشن و چیدمان صحیح و متناسب با ساختار سالن پذیرایی از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که می‌بایست به آن توجه ویژه شود. مدل‌های مختلف مبل ال و چستر هم از جمله انتخاب‌های پیش روی ما خواهند بود. 

بهترین مبل برای خانه 50 متری 
بهترین مبل برای خانه 50 متری

از چه رنگی برای مبلمان استفاده کنیم؟

یکی از مواردی كه می‌تواند بازتاب دهنده‌ی سلیقه و روحیات افراد باشد، انتخاب درست رنگ پارچه‌ی مبل می‌باشد. به عنوان مثال در خانه‌هایی با متراژ کم، بهتر است که از انواع رنگ‌های روشن و خنثی استفاده شود. دلیل این کار این است که این طیف‌ها، با بزرگ‌تر جلوه دادن محیط اطراف، زیبایی بیشتری به سالن پذیرایی خواهد بخشید. طیف‌های رنگی خنثی مثل سفید، کرم و طوسی از جمله بهترین انتخاب‌ها برای خرید و چیدمان درست مبلمان به شمار می‌آیند.

استفاده از طیف رنگی روشن برای مبل
استفاده از طیف رنگی روشن برای مبل

استفاده از طرح‌های ساده 

احتمالا برای یکبار هم که شده این جمله را شنیده‌اید، زیبایی در سادگی است. این جمله دقیقا برای چیدمان خانه‌های کوچک بسیار صدق می‌کند. همیشه سعی کنید که از مبل‌هایی استفاده کنید که طراحی ساده و مدرنی دارند. این انتخاب می‌تواند دست شما را برای چیدمان و دکور کردن باز تر بگذارد. این مدل از مبل‌ها معمولا طراحی به شکل مستطیل یا مربعی شکل داشته و تا حد ممکن از اشغال فضای اضافی در گوشه و کنار خانه جلوگیری خواهد کرد. اگر پذیرایی شما به حالت مستطیل یا مربعی شکل بود، به راحتی می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های ذکر شده، بهترین چیدمان مبل برای خانه 50 متری را در منزل به اجرا درآورید. 

بهترین مبل برای خانه 50 متری با طراحی ساده و زیبا
بهترین مبل برای خانه 50 متری با طراحی ساده و زیبا

از استفاده جلومبلی بپرهیزید

یکی از نکات بسیار مهمی که شاید توجه زیادی به آن نشده باشد، اهمیت استفاده نکردن از انواع جلومبلی و عسلی در فضای اتاق نشیمن می‌باشد. از آنجا که در این خانه‌ها فضای کمتری در دسترس قرار دارد، می‌بایست با کم کردن و به حداقل رساندن عناصر در دکوراسیون داخلی، بهترین چیدمان را در منزل داشته باشیم. استفاده نکردن از جلومبلی می‌تواند باعث شود که فضای بیشتری در محیط وجود داشته باشد و تا حدودی، چیدمان منزل را نیز بهتر کند.

از استفاده جلومبلی بپرهیزید
از استفاده جلومبلی بپرهیزید

استفاده از انواع مبل چستر 

یکی دیگر از گزینه‌هایی که می‌تواند برای خانه‌های کوچک مورد استفاده قرار بگیرد، مبل چستر می‌باشد. این مدل یکی از بهترین مبل برای خانه 50 متری محسوب می‌شود. این مبل با داشتن طراحی ساده و شیک خود، با سبک‌های بسیار زیادی همخوانی پیدا کرده و از طرفی جای کمی را اشغال خواهد کرد. استفاده از این مبل می‌تواند با بخشیدن ظاهر کلاسیک و رسمی به محیط اطراف، زیبایی بی‌نظیری را نیز به منزل ببخشد. در طراحی کلی این سبک استفاده از لمسه دوزی جز جدایی ناپذیر از طراحی کلی آن می‌باشد. علاوه بر این، استفاده از انواع پارچه با رنگ‌های مختلف نیز از جمله ویژگی‌هایی است که با تهیه این مبل، به دست خواهید آورد. 

مبل ال، مناسب خانه‌های کوچک

از جمله سبک‌های پرطرفداری که این روزها مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است، انواع مبلمان ال می‌باشد. طراحی این مدل به گونه‌ای است که به جرات می‌توان گفت بهترین مبل برای خانه 50 متری محسوب می‌شود. ساختار کلی این مبل به گونه‌ای بوده که با هر نوع سلیقه‌ای سازگاری کامل را داشته و به راحتی قابلیت چیدمان و دکور کردن را دارد. در این مدل و برای منازل کوچک نیز بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده شود.  از طرفی طراحی ساده و کم‌جای آن، مناسب برای خانه‌هایی با متراژ پایین خواهد بود.

مبل ال، مناسب خانه‌های کوچک
مبل ال، مناسب خانه‌های کوچک

انتخاب چیدمان مناسب

با توجه به طراحی داخلی منزلتان، باید به این نکته توجه کنید که هرچقدر از خلاقیت خود استفاده کنید، به زیبایی محیط اضافه خواهد شد. به طور مثال اگر پذیرایی شما به صورت مستطیل شکل بود، مبلمان ال و یا مبلمان راحتی از جمله مواردی هستند که با کمی خلاقیت، زیبایی بی‌نظیری به محیط خواهند بخشید. توجه داشته باشید که دقت در نحوه‌ی چیدمان صحیح، تاثیر بسیار مستقیمی با نتیجه‌ی نهایی و دلخواه شما خواهد گذاشت.

این را هم بخوانید: ترفندهایی برای دکوراسیون پذیرایی ۲۴ متری

دکوراسیون داخلی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های این روزهای افراد به شمار می‌رود. با صنعتی شدن جامعه، افزایش آپارتمان نشینی یکی از مواردی است که اجتناب کردن از آن غیر ممکن خواهد بود. در این مقاله با قصد بررسی مبل برای خانه 50 متری، سعی کردیم که با نکات پیرامون این حوزه بیشتر آشنا شویم. به عنوان مثال استفاده از انواع مبلمان راحتی با سبک ساده و مدرن و در نهایت چیدمان صحیح و خلاقانه‌ی آن، از جمله مواردی است که باید مد نظر داشته باشید. علاوه بر این موارد استفاده‌ی درست و بهینه از لوازم و اکسسوری‌ها برای تزئین فضای داخلی، باید به صورت بهینه و مناسب مورد استفاده قرار بگیرد.