دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر منزلی به شمار می‌رود که امروزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. عناصر مختلفی هستند که در تشکیل جلوه‌ی زیبای منزلتان نقش بسیار زیادی دارند. علاوه بر مبلمان، فرش و پرده و سایر آیتم‌های دیگری هستند که برای دکور کردن منزل، نباید از قلم بی‌افتد. به همین دلیل بهتر است که با توجه به جزئیات، به خلق زیبایی در منزل بپردازیم. یکی از عناصری که در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است، دکور تلویزیون و نحوه‌ی جلوه و نمایش آن می‌باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا با نحوه‌ی چیدمان و دکور تلویزیون آشنا شده و بتوانیم با استفاده از آن، به ایجاد دکوراسیون داخلی زیباتر، برسیم.

زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

تاثیر استفاده از میز تلوزیون و دکور مناسب در فضای داخلی منزل
تاثیر استفاده از میز تلوزیون و دکور مناسب در فضای داخلی منزل

چرا دکور تلویزیون از اهمیت بالایی در دکوراسیون برخوردار است؟

همانند سایر اجزا و عناصر تشکیل دهنده‌ی دکوراسیون منزل، رسیدگی به چیدمان و نحوه‌ی دکور تلویزیون نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال، امروزه در هر منزلی استفاده از میز‌های تلویزیون و انواع مبلمان به جزئی جدایی ناپذیر از دکوراسیون داخلی منزل تبدیل شده است. به همین دلیل این نکته اهمیت بالایی دارد که به نکات پیرامون آن دقت و توجه کافی داشته باشیم و به صورت صحیح، از آن استفاده کنیم. در ادامه به شرح مهم‌ترین نکات در خصوص این حوزه خواهیم پرداخت. 

چرا دکور تلویزیون از اهمیت بالایی در دکوراسیون برخوردار است؟
چرا دکور تلویزیون از اهمیت بالایی در دکوراسیون برخوردار است؟

دکور تلویزیون؛ به رنگ دیوار دقت کنید

یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در دکوراسیون داخلی مورد توجه طراحان قرار می‌گیرد، دیوارها و نقوش مورد استفاده در آن هستند. همانطور که می‌دانید، استفاده از رنگ مناسب یکی از اصلی‌ترین قوانینی است که در نحوه‌ی چیدمان دکوراسیون داخلی به آن پرداخته می‌شود. به همین دلیل با توجه به اینکه تلویزیون با ایجاد کردن یک نقطه‌ی کانونی در منزل، باعث فراهم شدن فضای گفت و گو و شب نشینی‌های دوستانه خواهد شد، می‌بایست با استفاده از ترفندهای مرتبط در این خصوص، به صورت صحیح به چیدمان دکور تلویزیون پرداخته شود. 

دکور تلویزیون؛ به رنگ دیوار دقت کنید
دکور تلویزیون؛ به رنگ دیوار دقت کنید

رنگ مناسب را انتخاب کنید

یکی از مواردی که  تاثیر بسیار زیادی در جلوه‌ی منزل خواهد داشت، انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها است. اگر سبک دکوراسیون داخلی شما مدرن و یا مینیمال است، پیشنهاد می‌شود که از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده کنید. در حد امکان بهتر است که بدانید کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ برای منازل کوچک و با طراحی‌های مدرن، ایده‌ی مناسبی نیستند. در عوض اگر طرفدار سبک کلاسیک هستید، می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ تیره و طرح‌های مناسب استفاده کنید. برای استفاده حداکثری از این مورد، بهتر است که مرکز کانونی منزل را مشخص کرده و برای چیدمان دکور تلویزیون از آن بهره بگیرید. 

این را هم بخوانید: ترفندهایی برای دکوراسیون پذیرایی ۲۴ متری

اهمیت نورپردازی مناسب 

دومین نکته‌ای که در دکور تلویزیون باید مورد توجه ویژه‌ای قرار بگیرد، نورپردازی مناسب و متناسب با دکوراسیون داخلی می‌باشد. استفاده از انواع ریسه‌های رنگی و هالوژن‌هایی با رنگ‌های زیبا، از جمله کم هزینه‌ترین راه‌ها برای داشتن فضایی ایده‌ال و زیبا است. 

اهمیت نورپردازی مناسب 
اهمیت نورپردازی مناسب

یکی دیگر از راه‌های داشتن دکوری زیبا برای پشت تلویزیون، استفاده از انواع کناف برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی می‌باشد. امروزه طرح‌‌های متنوعی از انواع کناف وجود دارند که می‌توانید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی منزلتان از آنها استفاده کنید. این کار می‌تواند جلوه‌ی تازه‌تری به منزل داده و با ایجاد کردن مرکز کانونی، محل مناسبی برای محل گفت و گو در خانه باشد. مدل‌هایی مثل طرح‌های هندسی، مینیمال و ساده از جمله بهترین گزینه‌ها برای دکور تلویزیون در منزل خواهند بود.

استفاده از میز تلویزیون مناسب 

یکی از اصلی‌ترین عناصری که در هر منزلی مورد استفاده گسترده قرار می‌گیرد، میز تلویزیون می‌باشد. استفاده از میزی که تناسب دقیق و همخوانی کاملی با دکوراسیون داخلی منزلتان داشته باشد می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در جلوه‌ی منزلتان داشته باشد. در این بین بهتر است که از انواع مدل‌های میز تلویزیون دیدن کرده و موردی را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون منزل، تناسب داشته باشد. از رنگ تا طراحی صفحه و پایه‌های آن می‌تواند جز به جز در زیبایی نهایی  تاثیر خود را به نمایش بگذارد. 

استفاده از میز تلویزیون مناسب 
استفاده از میز تلویزیون مناسب

اگر منزلی با متراژ کوچک دارید، استفاده از میز تلویزیون‌های دیواری از جمله گزینه‌های مناسب به شمار خواهد رفت. علاوه بر این موارد نباید تاثیر انتخاب رنگ مناسب را از قلم انداخت. همانند دیوارها، استفاده از طرف مناسب رنگی می‌تواند در بزرگ یا کوچک جلوه دادن منزل، تاثیر زیادی داشته باشد. 

انتخاب میز تلویزیون مناسب

بی شک برای انتخاب و خرید نیاز به راهنمایی و توصیه‌های عملی بیشتری دارید. مبلیران، یکی از تولیدی‌های با کیفیت در این حوزه، می‌تواند به شما در انتخاب و چیدمان دکور تلویزیون جدید منزلتان کمک کند. به عنوان مثال استفاده از میز‌های چوبی با رنگ‌بندی خنثی، نقش زیادی در انتخاب نهایی شما خواهد گذاشت. در نظر گرفتن متراژ منزل، رنگ، سبک دکوراسیون و چیدمانی نیز از جمله موارد دیگری هستند که به توصیه‌ی مبلیران، باید به آنها توجه داشته باشید. 

انتخاب میز تلویزیون مناسب
انتخاب میز تلویزیون مناسب

استفاده از گل و گلدان 

شاید تا به حال به این موضوع دقت نکرده باشید، اما گل‌ها تاثیر بسیار زیادی در شادابی و طراوت محیط ایفا می‌کنند. به عنوان مثال می‌توان از این ویژگی گل‌ها نهایت استفاده را برد و در دکور تلویزیون و چیدمان آن، استفاده کرد. برای این کار بهتر است که با انتخاب شلف‌های مناسب و نصب آن بر روی دیوار اصلی، به این قسمت از خانه جلوه‌ی بیشتری ببخشید. در مرحله‌ی بعدی بهتر است که با توجه به سبک دکوراسیون داخلی، به انتخاب صحیح نوع گل و البته طرح اصلی گلدان توجه کرد. در کنار این موارد استفاده به صورت مناسب از انواع مجسمه‌ها و اکسسوری‌های مشابه نیز توصیه می‌شود. 

استفاده از گل و گلدان 
استفاده از گل و گلدان

دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر منزلی به شمار می‌رود. در این بین بهتر است که از تاثیر دکور تلویزیون در دکوراسیون داخلی چشم پوشی نکنیم. عوامل مختلف زیادی هستند که در کنار هم، نتیجه‌ی نهایی را در بر خواهند داشت. رعایت برخی از نکات مثل انتخاب رنگ مناسب و پس از آن استفاده صحیح از طیف‌های رنگی، اولین قدم برای داشتن دکوری زیبا برای تلوزیون می‌باشد. در مراحل بعدی بهتر است که به نکات دیگری همچون نوع میز تلویزیون، استفاده از اکسسوری و سایر ملزومات مرتبط، اهمیت داده شود. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی نکات پیرامون چیدمان صحیح دکور تلویزیون و عوامل تاثیر گذار در آن بپردازیم و با اجرای صحیح آن در منزل آشنا شویم.