در دنیای امروز، دکوراسیون داخلی و نحوه چیدمان آن اهمیت زیادی پیدا کرده است. به طوری که طرح ها و سبک های مختلفی برای دکوراسیون داخلی خانه بر اساس سلیقه دسته بندی میشود. استفاده از مبل های راحتی به خاطر طرح و سبکی که دارند، بیشتر از بقیه مبل ها مورد استفاده هستند. بخشی از این اتفاق هم برای راحتی بوده و هم دارا بودن برخی از ویژگی های مربوط به آن. هر کسی که از مبل راحتی در دکوراسیون خانه استفاده میکند، باید بداند که برای چیدمان خانه چه اصولی را رعایت کند! روش چیدمان مبل راحتی، انواع و اقسام مختلفی دارد که بسته به نوع معماری خانه، مورد استفاده قرار میگیرند. در این مقاله قصد داریم تا با روش چیدمان مبل راحتی در خانه بیشتر آشنا بشویم. با اطلاعاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، از این پس قادر هستیم تا هوشنمدانه تر رفتار کنیم.

روش چیدمان مبل راحتی
انواع روش های چیدمان مبل راحتی در خانه

روش چیدمان مبل راحتی و انواع آن

اگر شما هم طرفدار استفاده از مبل های راحتی در خانه هستید، بهتر است که قبل از چیدمان منزلتان، با روش های گوناگون چیدمان آن آشنا شوید. روش چیدمان مبل راحتی در منازل به یک چهارچوب خاصی محدود نمیشود. با توجه و در نظر داشتن معماری خانه میتوانید سبک های مختلفی را امتحان کنید.  به هر جهت اگر با کلیت ماجرا آشنا باشید، میتوانید کمی ذوق و سلیقه را چاشنی آن کنید و دکوراسیون داخلی باب میلتان را ایجاد کنید. به طور کلی روش چیدمان مبل راحتی در خانه به موارد زیر خلاصه میشود:

  • چیدمان مبل راحتی در خانه هایی با معماری مربعی شکل
  • دکور کردن در پذیرایی های مستطیلی
  • چیدمان مبل راحتی در فضای نشیمن بزرگ
  • دکوراسیون خانه های کوچک

در دل هرکدام از این موارد،  نکات زیادی وجود دارد که در حین چیدمان باید به آن توجه کنید. از محل دکور کردن فرش، تلوزیون تا گل و گیاهان آپارتمانی و زیبا!

روش چیدمان مبل راحتی در فضای مربعی شکل

راحت ترین خانه ها برای دکور کردن، خانه هایی هستند که به صورت مربع شکل ساخته شده اند. به خاطر داشتن ساختار متوازنی که دارند، با هر مدل چیدمانی به راحتی هماهنگ میشوند. در این فضا هر قسمتی از آن میتواند نقطه مناسبی برای این کار باشد. این چیدمان انعطاف بالایی هم دارد.

روش چیدمان مبل راحتی
مبل راحتی را چطور در نشیمن های مربعی شکل، دکور کنیم؟

به همین خاطر باید به این نکته توجه ویژه ای نشان بدهید و به اندازه کافی برای آن وقت بگذارید. به عنوان نمونه برای چیدمان مبل راحتی میتوانید مبل بزرگ تر( ترجیحا 3 نفره) را در مرکز و یک سمت دیوار قرار بدهید و مبل های دیگر را در ضلع های دیگر دیوار. اگر شما هم از میز های عسلی استفاده میکنید، کمی تیز بین باشید و جای مناسبی برای قرار دادن آنها در خانه پیدا کنید.  اگر پذیرایی شما پنجره دارد، بهتر است برای چیدمان مبل راحتی سعی کنید که مبلمان به سمت پنجره باشد تا هم جلوه بهتری داشته باشد و هم دسترسی شما به آن بهتر صورت بگیرد.

تولیدی مبلمان مبلیران، یکی از معتبر ترین تولیدی های مبل راحتی در ایران میباشد. برای خرید مبل راحتی علاوه بر فروشگاه اینترنتی مبلیران میتوانید با شماره 1459 و یا ار طریق صفحه‌ی تماس با ما، با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

نشیمن های مستطیل شکل را چطور دکور کنیم؟

روش چیدمان مبل راحتی در نشیمن های مستطیلی شکل تا حدودی مثل خانه های مربعی است. مبل ها با انواع و اقسام مدل ها طراحی شده اند. از یک فرمول ساده استفاده کنید، میتوانید یک نقطه مرکزی را برای مبل ها در نظر بگیرید و حول محور آن، شروع به چیدمان کنید.

ترفند های چیدمان مبل راحتی در نشیمن های مستطیلی!
ترفند های چیدمان مبل راحتی در نشیمن های مستطیلی!

محل رفت آمد را درنظر داشته باشید

از جمله نکته هایی که خوب است به آن توجه کنید، فضای مناسب برای رفت و آمد در خانه است. توصیه طراحان دکوراسیون داخلی این است که حداقل بین هر مبل تا مبل دیگر حدودا 70 سانتی متر فضای خالی قرار دهید.با این کار زیبایی بصری فضای داخلی را ایجاد کرده اید و از طرفی رفت و آمد را آسان تر!

در چیدمان مبل های راحتی در نشیمن های مستطیلی، باید به فضای کافی برای رفت و آمد توجه کرد.
در چیدمان مبل های راحتی در نشیمن های مستطیلی، باید به فضای کافی برای رفت و آمد توجه کرد.

بیشتر بخوانید: شستشوی مبل راحتی، بررسی بهترین راهکار های ممکن!

روش چیدمان مبل راحتی در نشمین های بزرگ

اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ باشد، خبر های خوبی برای شما دارم. دست شما برای خلق رویاهایتان تا حد زیادی باز است. مبل را در مرکز کانونی قرار بدهید و از عناصر مختلفی مثل گل و گیاه، میز عسلی و … استفاده کنید. میتوانید با ایجاد کردن یک بخش گفت و گو با مبل ها، یک فضای گرم و صمیمی در خانه ایجاد کنید و از آن لذت ببرید.

در سالن های پذیرایی بزرگ، میتوانید از انواع و اقسام روش های مختلف چیدمان مبل راحتی استفاده کنید.
در سالن های پذیرایی بزرگ، میتوانید از انواع و اقسام روش های مختلف چیدمان مبل راحتی استفاده کنید.

چیدمان خانه کوچک؟

اگر فضای کافی برای پیدمان منزلتان ندارید، استفاده از خرید مبل راحتی مدل ال میتواند ایده مناسبی برای شما باشد. با انتخاب این مبل میتوانید آن را در یگ گوشه از خانه قرار دهید و علاوه بر ایجاد یک فضای گفتمان دوستانه و راحت، بهینه ترین استفاده را از فضا کرده اید. فقط دقت کنید که از عناصر دکوراتیو به علت کمبود جا، درست و به جا استفاده کنید.

روش چیدمان مبل راحتی در نشیمن های کوچک
روش چیدمان مبل راحتی در نشیمن های کوچک

استفاده از رنگ روشن برای چیدمان فضای خانه

استفاده از ترکیب رنگی روشن میتواند تا حد زیادی، زیبایی بصری را به دنبال داشته باشد. این کار باعث زیبا شدن محیط داخلی خانه خواهد شد. یکی از خاصیت های رنگ روشن، دلباز نشان دادن محیط میباشد.

تاثیر استفاده از رنگ های روشن در خانه های کوچک!
تاثیر استفاده از رنگ های روشن در خانه های کوچک!

انتخاب محل قرار گرفتن فرش ها

یکی از عناصر مهم در چیدمان خانه، مبل ها هستند. به همین جهت مهم است که آن ها را در کجای خانه و چطور چیدمان کنید. از روش چیدمان مبل راحتی در خانه که بگذریم، نباید از اهمیت فرش و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی خانه غافل شد. به طور کلی باید فرش را در مرکز بگذارید و مبل هارا در دور آن بچینید.

از روش های چیدمان مبل راحتی در خانه، توجه کافی به محل قرار گیری فرش ها است.
از روش های چیدمان مبل راحتی در خانه، توجه کافی به محل قرار گیری فرش ها است.

روش چیدمان مبل راحتی و سلیقه

با استفاده از روش های بالا و استفاده از آنها، حال نوبت خلاقیت و ذوق و سلیقه شما فرا میرسد. به عنوان مثال میتوانید با ترکیب کردن رنگ های هماهنگ با هم و استفاده از عناصر دکوراتیو و یا کمی خلاقیت در نحوه نور پردازی در پذیرایی، یک دکوراسیون زیبا و ایده آل را برای خود ایجاد کنید.

از خلاقیتتان برای چیدمان مبل های راحتی استفاده کنید.
از خلاقیتتان برای چیدمان مبل های راحتی استفاده کنید.

روش های چیدمان مبل راحتی

در هر خانه ای، روش چیدمان مبل راحتی بسیار زیاد و متنوع است. اما برای این کار نیاز به شناختن یکسری اصول و قوائدی دارید که به شما در این کار کمک کند. اولین قدم میتواند تشخیص معماری خانه باشد.در ادامه میتوانید با توجه به دکوراسیون داخلی از عناصر مختلف تزئینی مثل ساعت، تابلو و یا وسیله های دیگر به خانه رنگ و روح تازه ببخشید. در این مقاله سعی کردیم با روش چیدمان مبل راحتی در خانه و مدل های مختلف آن آشنایی نسبی را پیدا کرده و برای چیدمان منزل از آن کمک بگیریم.