دکوراسیون داخلی یکی از مواردی است که در هر خانه‌ای مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار دارد. در این سال‌ها، سبک‌های متفاوتی از نحوه‌ی چیدمان دکوراسیون داخلی ایجاد شده که با توجه به سلیقه‌ی افراد، مرورد استفاده قرار می‌گیرد. سبک دکوراسیون اسکاندیناوی نیز یکی از مدل‌های پرطرفداری است که امروزه توجه افراد زیادی را به خودش جلب کرده است. سادگی و ظرافت از جمله ویيگی‌هایی است که با چیدمان به این سبک به دست خواهیم آورد. در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم تا با سبک دکوراسیون اسکاندیناوی بیشتر آشنا شده و بتوانیم با دانستن اصول چیدمان صحیح آن، دکوراسیون زیبایی را در منزل داشته باشیم.

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

نحوه‌ اجرای دکوراسیون اسکاندیناوی در منزل و نکات مهم آن
نحوه‌ اجرای دکوراسیون اسکاندیناوی در منزل و نکات مهم آن

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی مناسب چه کسانی است؟

با توجه به اینکه سبک‌های مختلفی از دکوراسیون داخلی در سال‌های اخیر رواج پیدا کرده است، باید بدانیم که با توجه به سلیقه و روحیات افراد، انتخاب و در نهایت چیدمان شود. در این بین سبک دکوراسیون اسکاندیناوی یکی از سبک‌های چیدمانی است که این روزها بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. از خصوصیات اصلی این سبک داشتن سادگی و زیبایی است. استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی نیز به زیبایی این سبک اضافه خواهد کرد. معمولا افرادی که خواهان سبک‌های ساده و مینیمال هستند، می‌توانند با اجرای این دکوراسیون داخلی، به زیبایی منزل اضافه کنند. در ادامه به مهم‌ترین مواردی خواهیم پرداخت که در اجرای این دکوراسیون بیشترین تاثیر را دارند. با دانستن این نکات می‌توانیم با اصول چیدمانی این سبک آشنا شده و در نهایت بهترین استفاده را از آن بکنیم. 

استفاده از دکوراسیون اسکاندیناوی در منازل کوچک و با تم رنگی روشن
استفاده از دکوراسیون اسکاندیناوی در منازل کوچک و با تم رنگی روشن

از چه آیتم‌هایی در سبک اسکاندیناوی استفاده می‌شود؟

مانند هر سبک چیدمانی در دنیای دکوراسیون داخلی، دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی نیز از قواعد خاصی پیروی می‌کند. استفاده از آیتم‌های مینیمال و به سبک ساده یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید در این دکوراسیون از آن استفاده شود. با این تفاسیر، هرچقدر که از موارد مشابه و ساده‌تر استفاده شود، نتیچه‌ی بهتری حاصل خواهد شد. از لوستر مناسب گرفته تا فرش و تابلو و البته مبلمان راحتی، همگی از جمله آیتم‌هایی می‌باشند که در نتیجه‌ی نهایی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. در کنار این موارد نیز استفاده از انواع گل‌های ساده و آپارتمانی به زیبایی دکوراسیون اضافه خواهد کرد. 

از چه آیتم‌هایی در سبک اسکاندیناوی استفاده می‌شود؟
از چه آیتم‌هایی در سبک اسکاندیناوی استفاده می‌شود؟

استفاده از مبلمان راحتی در دکوراسیون اسکاندیناوی

بی شک در هر منزلی مهم‌ترین عنصری که چشم نوازی خود را آغاز می‌کند، مبلمان آن هستند. در سبک دکوراسیون اسکاندیناوی بهتر است که از مبل‌های راحتی و یا مدرن و با طرح‌های ساده و مینیمال استفاده شود. دلیل این کار به سادگی و ظرافت این سبک مربوط می‌شود. عموما استفاده از رنگ‌های خنثی و روشن مانند سفید، یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده و چیدمان آن در منزل خواهند بود. لازم به ذکر است که یکی از ویژگی‌های دکوراسیون اسکاندیناوی، قابلیت چیدمان در محیط‌های کوچک است. اگر متراژ خانه‌ی شما کم باشد، یکی از گزینه‌هاي موجود، استفاده از انواع مبلمان راحتی در سبک دكوراسيون اسكانديناوی از جمله بهترين انتخاب ها مي‌باشد. علاوه بر نوع مبلمان بهتر است كه توجه ويژه‌ای به نحوه‌ی چیدمان آن نیز داشته باشیم.

استفاده از مبلمان راحتی در دکوراسیون اسکاندیناوی
استفاده از مبلمان راحتی در دکوراسیون اسکاندیناوی

استفاده از ترکیب رنگی مناسب 

یکی از نکات قابل توجه در چیدمان، این است که بدانیم از چه رنگ‌هایی باید استفاده کنیم. به طور مثال یکی از مناسب‌ترین رنگ‌ها برای این سبک دکوراسیون، سفید، شیری، طوسی و آبی آسمانی هستند. هر ترکیبی که به شما حس آزادی و تازگی بدهد، می‌تواند به یک انتخاب مناسب برای استفاده تبدیل شود. نکته‌ای که باید در این بین در نظر داشته باشید این است که تا حد امکان سعی کنید از طرح‌های ساده و مینیمال استفاده کنید. خلاقیت نیز یکی از بخش‌های جدا نشدنی از نحوه‌ی چیدمان دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی خواهد بود.

استفاده از ترکیب رنگی مناسب 
استفاده از ترکیب رنگی مناسب

لوستر مناسب را برگزینید

همانطور که می‌دانید، نورپردازی مناسب یکی از بخش‌های جدا نشدنی از زیبایی و جلوه‌ی خوب خانه خواهد بود. به طور مثال ممکن است که استفاده از نور زرد در حالات و روحیات شما تاثیر منفی بگذارد. بالعکس اگر از نورپردازی مناسب و با رنگ روشن در دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی استفاده کنید، می‌توانید تا حد بسیار زیادی در زیبایی محیط منزل تغییر ایجاد کنید. انتخاب و استفاده مناسب از این ویژگی باعث خواه شد تا در نهایت با کمترین هزینه، بهترین نتیجه را تجربه کنید.

لوستر مناسب را برگزینید
لوستر مناسب را برگزینید

از چه فرشی استفاده کنیم؟

همانند سایر عناصر مهم در چیدمان دکوراسیون منزل، فرش‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی باید به تناسب اجزای مختلف با هم توجه بسیار زیادی شود. به عنوان مثال استفاده از انواع رنگ‌های خنثی به همراه طرح‌های ساده از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌های یک فرش مناسب برای این سبک به شمار می‌رود. تاثیر انتخاب مناسب در نتیجه‌ی نهایی این دکوراسیون بسیار موثر خواهد بود. بهتر است که یک نقطه‌ی کانونی را در نظر گرفته و پس از آن، با توجه به فاصله‌ی مناسب مبلمان و فرش، شروع به چیدمان کنید. 

این را هم بخوانید: 5 نکته‌ی مهم در اجرای دکوراسیون مدرن در منزل

از چوب و الیاف طبیعی در دکوراسیون اسکاندیناوی استفاده کنید

به عنوان نکته‌ی آخر بهتر است بدانید که به کار گرفتن آیتم‌های طبیعی در سبک دکوراسیون اسکاندیناوی بسیار مورد توجه بوده و تاثیر شگفت انگیزی در زیبایی منزل خواهد گذاشت. استفاده از انواع گل و گلدان، شمع و عناصر مشابه می‌تواند حال و هوای بسیار دلنشینی به اتاق پذیرایی شما بدهد. اگر خانه‌ای با متراژ کوچک دارید، می‌توانید با استفاده کردن از این عناصر در بهبود فضای بصری اتاق استفاده کرده و حال و هوای تازه‌ای به آن ببخشید. انواع گل‌های آپارتمانی و شمع‌های تزئینی از جمله بهترین انتخاب‌ها به شمار خواهند رفت.

از چوب و الیاف طبیعی در دکوراسیون اسکاندیناوی استفاده کنید
از چوب و الیاف طبیعی در دکوراسیون اسکاندیناوی استفاده کنید

دکوراسیون داخلی یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که در هر منزلی مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار می‌گیرد. امروزه سبک‌های مختلفی از دکوراسیون داخلی ایجاد شده‌اند که با توجه به متراژ محیط، سلیقه و روحیات افراد و البته بودجه انتخاب می‌شوند. سبک دکوراسیون اسکاندیناوی یکی از سبک‌های چیدمانی در دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود که با استفاده کردن از آیتم‌های خاص و جذاب و البته کم هزینه، زیبایی محیط را دو چندان خواهد کرد. مبلمان راحتی، فرش مناسب و همچنین استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی از جمله‌ مهم‌ترین مواردی هستند که در چیدمان این مدل، مورد توجه افراد قرار می‌گیرند. در این مقاله به بررسی سبک دکوراسیون اسکاندیناوی پرداختیم و با عناصر مورد استفاده در آن آشنا شدیم. به کارگیری مناسب این عناصر در فضا می‌تواند نتیجه‌ی مطلوبی به همراه داشته باشد.