در دنیای امروز، انواع مختلفی از سبک های دکوراسیون و چیدمانی وجود دارد. شاید شما هم در بین این همه مدل و طرح های متنوع، قدرت انتخاب خود را از دست داده باشید. طرح هایی که میتوان گفت زمین تا آسمان با دیگری فرق دارند. دکوراسیون خانه مدرن یکی از همین سبک ها است که مخصوصا در سال های اخیر، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

مدت زمان تقریبی مطالعه این مقاله 9 دقیقه میباشد.

نکات و ویژگی های اصلی دکوراسیون های مدرن
نکات و ویژگی های اصلی دکوراسیون های مدرن

امروزه دیگر تقریبا در هر خانه و یا اداره‌ای که پا بگذارید، سبک دکوراسیون مدرن، چشم نوازی میکند. اما مانند هر سبک دیگری، برای دکوراسیون منزل با سبک و روش مدرن، نیاز به دانستن چند نکته هستید. رعایت این موارد نه تنها باعث میشود که دانش شما در زمینه دکوراسیون و چیدمان خانه بیشتر شود بلکه، از این پس میتواند به راحتی از این سبک در چیدمان خانه رویاهایتان استفاده کنید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا با دکوراسیون خانه مدرن و برخی از مهم ترین ویژگی های آن آشنایی لازم را پیدا کنیم.

دکوراسیون خانه مدرن و نحوه چیدمان آنها
دکوراسیون خانه مدرن و نحوه چیدمان آنها

بیشتر بخوانید: نحوه چیدمان دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن

دکوراسیون خانه مدرن چیست؟

قبل از اینکه وارد بحث و جزئیات این روش چیدمانی شویم، بهتر است که ابتدا بدانیم سبک مدرن چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

خیلی از افراد معتقدند که زیبایی یعنی سادگی! همین اصل از نظر طراحان مبل و دکوراسیون داخلی هم بسیار مورد استقبال قرار گرفت. در حالت کلی سبک مدرن با جزئیات کم، مزین شده با سادگی و البته استفاده از رنگ های خنثی، هدف خود را دنبال میکند.

دکوراسیون خانه مدرن
دکوراسیون منازل به سبک مدرن و نکات چیدمان آنها

احتمالا تا به حال با مدل های زیادی از این سبک در دکوراسیون های مختلف برخورد کرده‌اید. حالا سوال اینجاست که چه چیزی بیشترین تاثیر را در دکوراسیون خانه های مدرن خواهد گذاشت؟ اگر یک پازل را تجسم کنید، قطعا به تاثیر و ضرورت وجود هر کدام از تکه‌ها پی خواهید برد. پس عناصر زیادی در چیدمان منازل به سبک و روش مدرن تاثیر گذار خواهند بود. دقیقا مانند موارد زیر…

دکوراسیون خانه مدرن، از انواع عناصر و اکسسوری ها به اندازه و درست استفاده کنید.
در دکوراسیون منازل مدرن، از انواع عناصر و اکسسوری ها به اندازه و درست استفاده کنید.

دکوراسیون مدرن به دیوار ها توجه میکند!

تاثیری که دیوار ها در دکوراسیون دارند هنوز برای بعضی از افراد مبهم مانده. منظور ما از دیوار در اینجا به رنگ و طرح آن اشاره دارد. اگر سریع به سراغ اصل مطلب برویم باید به این نکته اشاره کرد که خلاق باشید. از رنگ های خنثی  و ترکیب های آن استفاده کنید و جلوه‌ای نو به منزل بدهید. یکی از اولین مواردی که در دکوراسیون خانه مدرن در نظر گرفته میشود، استفاده از همین اصل است.

رنگ های خلاقانه و خاص میتوانند جلوه‌ای عالی به دکوراسیون مدرن خانه القا کنند.
رنگ های خلاقانه و خاص میتوانند جلوه‌ای عالی به دکوراسیون مدرن القا کنند.

میتوانید دیوار اصلی اتاق نشیمن را به رنگ دلخواه خود مزین کنید. استفاده از رنگ های خنثی و رو به تیره چند سالی است که بین افراد زیادی در سراسر دنیا محبوب شده است. این رنگ ها در عین سادگی و کم هزینه بودن، دکوراسیون داخلی خانه را تا حد زیادی با سبک خانه های مدرن نزدیک میکند.

تاثیر رنگ های خنثی و رو به تیره در دکوراسیون داخلی مدرن
تاثیر رنگ های خنثی و رو به تیره در دکوراسیون داخلی مدرن

در این بین میانه روی را هرگز فراموش نکنید. از رنگ ها درست و به جا استفاده کنید و سعی کنید همیشه چیزی را خلق کنید که با روحیه شما بیشترین سازگاری را داشته باشد.

از مبلمان غافل نشوید

بی شک در هر مکان و خانه‌ای، مبلمان حرف اول را میزند. عنصر و چاشنی اصلی دکوراسیون خانه های مدرن، انواع مبل های راحتی میباشند. چرا؟ چون سادگی، کارایی، ظرافت و در ادامه طراحی آن بسیار با سبک مدرن همخوانی دارد. انواع مبل مدرن، مبل های ال و  مبل راحتی، از بهترین گزینه ها برای استفاده در دکوراسیون خانه مدرن به شمار میروند.

استفاده از مبل های راحتی، مبل های ال و مبل های مدرن
استفاده از مبل های راحتی، مبل های ال و مبل های مدرن

از چه رنگ مبلی در دکوراسیون مدرن استفاده کنیم؟

مبل ها به رنگ و طرح خاصی محدود نیستند. اما اگر انتخاب شما خرید مبل راحتی و مبل هایی مثل ال و یا حتی مبل مدرن باشد، معمولا طراحی ها ساده و قالبا رنگ های خنثی برای انتخاب وجود دارند. میتوانید با انتخاب رنگ مبل به طیف رنگی دیوار توجه کرده و با توجه به آن انتخاب خود را نهایی کنید.

در هنگام خرید انواع مبلمان راحتی، به هارمونی رنگ مبل و دیوار توجه کنید.
در هنگام خرید انواع مبلمان راحتی، به هارمونی رنگ مبل و دیوار توجه کنید.

بیشتر ببینید: خرید مبل راحتی از مبلیران 

نقش فرش در دکوراسیون منازل مدرن 

اگر کمی گذشته را مرور کنیم و به خانه های قدیمی فکر کنیم، این فرش‌ها هستند که تقریبا کل فضای خانه را اشغال کرده اند. باید بگویم که در دکوراسیون های مدرن خانه، این مدل از چیدمان دیگر طرفدار ندارد. باید به هارمونی اجزا با هم دقت کنید.

در دکوراسیون مدرن منازل میتوانید از فرش هایی با حداقل طرح استفاده کنید.
در دکوراسیون مدرن منازل میتوانید از فرش هایی با حداقل طرح استفاده کنید.

تا اینجای کار دیوار و مبلمان گذشتیم و حالا نوبت فرش‌ رسیده است. طرحی ساده با رنگی که با سایر عناصر همخوانی داشته باشد، گزینه خوبی است. تاکید بر سادگی، طرافت طراحی و از همه مهم تر رنگ آن است! با چیدن فرش در نقطه کانونی اتاق نشیمن هم جلوه آن را بیشتر از پیش میکنید و هم دکوراسیون خانه مدرن را برای منزل میسازید.

دکوراسیون خانه مدرن و اکسسوری ها

از نکات فرعی اما مهم دکوراسیون های مدرن خانه، استفاده از انواع دکوری ها و نحوه چیدمان آنهاست. اگر سری به فروشگاه های لوازم دکوری بزنید، انواع و اقسام مجسمه ها، ساعت و آباژور های خاص چشم نوازی میکنند. هوشمندانه انتخاب کنید و از زیاده روی پرهیز کنید. یک آباژور در کمار یک ساعت با طراحی ساده میتواند دکوراسیونی مدرن برای اتاق نشیمن شما ایجاد کند.

استفاده از انواع لوازم دکوری در دکوراسیون منازل به روش مدرن میتواند زیبایی خانه را دو چندان کند.
استفاده از انواع لوازم دکوری در دکوراسیون منازل به روش مدرن میتواند زیبایی خانه را دو چندان کند.

گل و گیاه چطور؟

صد البته! از گل های ظریف آپارتمانی نهایت لذت را ببرید. یک گوشه از نشیمن میتواند با یک گلدان زیبا، ساده و شکیل، بسیار زیبا و چشم نواز باشد. حتی میتوانید با چیدمان هوشمندانه گل ها بر روی میز های عسلی یا میز نهارخوری، زیبایی را دو چندان کنید. در دکوراسیون خانه مدرن نکته مهم چگونگی استفاده از عناصر در کنار هم است.

در دکوراسیون منازل به سبک مدرن به هارمونی عناصر مثل مبلمان، فرش و …. دقت کنید.

نحوه چیدمان هم مهم است!

نکته آخر این مقاله به هنر چیدمان شما بر‌میگردد. اینکه چگونه از این عناصر در کنار هم استفاده کنید، تاثیر زیادی در جلوه خانه و دکوراسیون مدرن دارد. همیشه در نظر داشته باشید، سادگی، زیبایی و کاربرد، از مهم ترین نکاتی هستند که در دکوراسیون خانه مدرن باید رعایت شوند. پس نیازی به شلوغ کاری های بیهوده برای ایجاد این سبک دکوراسیون نباشید.

نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی
نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مدرن خانه، چه نتیجه‌ای میگیریم؟

دکوراسیون خانه مدرن از جمله پرطرفدار ترین سبک های چیدمانی در سال های اخیر میباشد. مثل سایر سبک ها، با دانستن ویژگی و ماهیت این سبک میتوانید به بهترین  مناسب ترین شکل ممکن از سبک مدرن در چیدمان منزل استفاده کنید. در این مقاله با اشاره به مهم ترین نکات پیرامون دکوراسیون منازل به سبک مدرن تلاش کردیم تا به طور خلاصه، نسبت به این سبک آشنایی لازم را پیدا کنیم.