در هر منزلی دکوراسیون داخلی و نحوه‌ی چیدمان آن از حمله موارد بسیار مهمی است که تاثیر زیادی در ظاهر منزل خواهد داشت. اگر جز افرادی هستید که علاقه‌ی زیادی به سبک دکوراسیون کلاسیک دارید، بهتر است بدانید که انواع مبلمان و همچنین تعمیر مبل سلطنتی به عنوان یکی از مهم‌ترین المان در این سبک منازل به شمار می‌روند. در اصل تاثیری که این عنصر در دکوراسیون داخلی خواهد داشت مانند یک اثر هنری در چشم مخاطبین خود، خودنمایی خواهد کرد.

اما ممکن است که پس از استفاده‌ی طولانی مدت از این عنصر درمنزل، آسیب‌هایی در قسمت‌های مختلف آن ایجاد شود. از آنجا که هزینه‌های خرید این نوع از مبلمان بسیار زیاد است، میتوان تعمیر را جایگزین مناسبی در این شرایط القا کرد. به همین دلیل در این مقالع قصد داریم تا با بررسی بیشتر تعمیر مبل سلطنتی، با فرایند و مراحل انجام آن بیشتر آشنا شده و علاوه بر این، با مراکز معتبر در خصوص تعمیر مبلمان در تهران و کرج آشنا شویم. اگر شما هم قصد انجام تعمیرات بر روی مبلمان خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 7 دقیقه می‌باشد.

نکاتی پیرامون تعمیر مبل سلطنتی 

همانطور که میدانید، مبل‌های سلطنتی و کلاسیک به دلیل داشتن ظاهری خاص و متفاوت به عنوان یک المان بسیار با ارزش در منازل تلقی می‌شوند. اما اگر به هر دلیلی آسیب‌هایی در قسمت‌های مختلف آن مشاهده کردید، بهتر است که قبل از هر اقدامی به چند نکته‌ی بسیار مهم توجه داشته باشید. بررسی همه‌جانبه‌ی این عنصر تاثیر بسیاری در تعمیر مبل سلطنتی و هزینه‌های ناشی از آن خواهد داشت. 

نکاتی پیرامون تعمیر مبل سلطنتی 
نکاتی پیرامون تعمیر مبل سلطنتی

ارزیابی صحیح مبلمان 

برای شروع فرایند تعمیرات بهتر است که قبل از هر چیزی، ارزیابی کامل و دقیقی بر روی مبل‌ها داشته باشید. این کار کمک می‌کند علاوه بر تعمیر بهتر، هیچ نقطه‌ای از قلم نیفتد. به همین ترتیب می‌توانید قبل از هر اقدامی با کارشناس متخصص در این حوزه گفت و گو داشته باشید و آسیب دیدگی‌ها را به طور دقیق و کامل شناسایی کنید.

تعمیر مبل سلطنتی و توجه به جزئیات 

یکی از مواردی که میبایست در خصوص تعمیر این نوع مبلمان مورد توجه قرار گیرد، جزئیات به کار رفته در آن می‌باشد. به علت اینکه این مبل‌ها جزییات بسیاری دارند، بهتر است که با دقت مورد ارزیابی قرار داده شوند تا در هنگام تعمیرات به صورت کامل برطرف شوند. 

تعمیر مبل سلطنتی و توجه به جزئیات 
تعمیر مبل سلطنتی و توجه به جزئیات

استفاده از مواد با کیفیت 

برای انجام بهتر تعمیر مبل سلطنتی استفاده از مواد و متریال با کیفیت جزئی از الزامات کار محسوب می‌شود. به علت اینکه این مبلمان ارزش بسیاری دارد، استفاده از مواد بی کیفیت می‌تواند موجب آسیب‌دیدگی بیشتر و ظاهری ما مناسب در آن شود. 

مراحل تعمیر مبل سلطنتی 

بعد از طی کردن موارد ذکر شده، بهتر است که فرایند تعمیر مبل را آغاز کنید. این فرایند از مراحل مختلفی تشکیل شده که هر کدام بسته به میزان و شدت آسیب دیدگی در مبل به آن پرداخته خواهد شد. ممکن است که مبلمان شما همه‌ی مراحل زیر را شامل شود و یا فقط بخش کوچکی از آن را. در حالت کلی با کمک گرفتن از نیروی مجرب و متخصص در حوزه انجام تعمیرات مبل سلطنتی، می‌توان اقدامات درستی در این خصوص انجام داد. از جمله مهم‌ترین مراحل در این رابطه به این صورت می‌باشند:

مراحل تعمیر مبل سلطنتی 
مراحل تعمیر مبل سلطنتی

تعمیرات چوب در مبلمان 

یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های تشکیل دهنده هر مبلمانی، چوب‌های آن هستند. این مورد در مبلمان سلطنتی این موضوع بیشتر از سایر به چشم می‌خورد. کنده‌کاری های زیبا و بیشماری که در ظاهر این عنصر تاثیر بسیاری خواهد داشت، نیاز به دقت و مراقبت بیشتر برای تعمیر هستند. این آسیب‌ها می‌توانند با رفع خراش و شکستگی ترمیم شوند و یا با رنگ آمیزی درست، ظاهری بهتر به خود بگیرند. مبلیران به عنوان یکی از مراکز تخصصی در خصوص تعمیر مبلمان سلطنتی در تهران و کرج، با استفاده از دانش و تخصص نیروهای خود در این حوزه، بهترین خدمات را به شما ارائه خواهند داد.

تعمیرات چوب در مبلمان 
تعمیرات چوب در مبلمان

رویه کوبی و تعویض پارچه‌ی مبلمان 

در مبلمان سلطنتی، پارچه‌ها نقش مهم و اساسی در ایجاد ظاهری کلاسیک و مجلل خواهد داشت. اما این بخش می‌تواند بیشترین میزان آسیب پذیری را به نسبت سایر قسمت‌های مبل متحمل شود. یکی از راه‌ها برای تعمیر مبل سلطنتی، تعویض پارچه یا به اصطلاح رویه کوبی آن خواهد بود. می‌توانید با انتخاب پارچه‌ای جدید، دکوراسیون منزل خود را تغییر داده و از طرفی تا مدت زمان طولانی از مبل های خود استفاده کنید. 

تعمیرات فوم 

یکی از بخش‌های اساسی در هنگام تعمیر مبل سلطنتی، دقت و توجه به کارایی فوم‌های آن خواهد بود. این قسمت به علت تماس زیاد با بدن انسان در طول زمان شامل آسیب‌دیدگی بسیاری خواهد شد. به همین علت انجام تعمیرات این قسمت جز مراحل اصلی است که باید توسط نیروی مجرب و متخصص در این حوزه تعویض شود. 

تعمیرات مبل سلطنتی توسط مبلیران 

یکی از تولیدی‌های برتر کشور در خصوص طراحی و عرضه‌ی انواع مبلمان راحتی و کلاسیک، شرکت مبلیران است. این مجموعه با استفاده از نیروی متخصص و مجرب میتواند علاوه بر طراحی و تولید، تمام مراحل تعمیرات مبلمان در تهران و کرج را با بالاترین کیفیت به مخاطبان خود عرضه کند. تعویض پارچه‌های مبل و رویه کوبی آنها، تعمیرات قسمت‌های چوبی و حتی مرمت آنها از جمله خدمات اصلی هستند که در حین تعمیرات به آنها پرداخته می‌شود. علاوه بر این تعویض فوم‌های مبلمان با نمونه‌های با کیفیت نیز از دیگر مزیت‌های انجام تعمیرات مبل توسط مبلیران خواهد بود. پشتیبانان مبلیران در هر ساعت از شبانه روز پاسخگوی سوالات شما در این زمینه هستند. 

این را هم بخوانید: بهترین خدمات تعمیر مبل از سراسر کشور

مبلمان سلطنتی به عنوان یکی از اصلی‌ترین المان‌های دکوراسیون داخلی از اهمیت بسیاری در این زمینه برخوردار است. اما به هر دلیل ممکن است که در طول گذر زمان، آسیب‌دیدگی هایی در آن ایجاد شوند. از آنجا که خرید مبلمان جدید با هزینه‌های بسیاری همراه است، انجام تعمیرات مبل سلطنتی به عنوان یکی از راه حل‌های مناسب مورد توجه قرار میگیرد.  تعمیر و تعویض پارچه و با به اصطلاح رویه کوبی در ان، تعمیرات فوم و حتی قسمت‌های چوبی از جمله خدماتی است که در این حوزه ارائه می‌شوند. مبلیران به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تعمیر مبل سلطنتی در تهران و کرج، خدمات فوق را با استفاده از کارشناسان مجرب در این حوزه انجام می‌دهد. در این مقاله سعی کردیم ضمن آشنایی با تعمیر مبل سلطنتی و فرایند آن، با مراکز معتبر در این خصوص نیز آشنا شویم.