یکی از راه حل های به صرفه و سریع برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی، انجام تعمیرات مبل است. به همین دلیل افراد زیادی هستند که بنا به دلایل مختلفی تصمیم که انجام این کار می‌گیرند. در واقع خرید مبل جدید با هزینه‌های بسیاری همراه است. اگر از مبلمان در طول مدت زمان طولانی استفاده شود، خواسته یا ناخواسته آسیب دیدگی‌هایی در آن ایجاد می‌شود. از آسیب به پارچه گرفته تا متریال‌های داخلی آن. به همین دلیل انتخاب این روش می‌تواند نه تنها در هزینه‌های ناشی از خرید مبل جلوگیری کند، بلکه می‌تواند با ایجاد کردن تغییراتی در مبلمان، دکوراسیون داخلی جدیدی به منزل ارایه دهد.  قیمت‌ تعمیر مبل بستگی به موارد مختلفی دارد که برای هر مبل متفاوت خواهد بود. از این رو در این مقاله قصد داریم تا با بررسی عوامل موثر در قیمت تعمیر مبل، ضمن آشنایی با این موارد با مراکز معتبر تعمیر مبل در تهران نیز آشنا شویم. 

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 8 دقیقه می‌باشد.

قیمت تعمیر مبل چطور محاسبه می‌شود؟ 

اگر تصمیم به تعمیر مبلمان منزل خود دارید، باید از این نکته آگاهی داشته باشید که هزینه‌های انجام این کار متغیر خواهد بود و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال تعویض پارچه‌ی مبل در مقابل استفاده از متریال‌های گوناگونی که برای تعمیر آن به کار گرفته می‌شود، متغییر خواهد بود. به همین دلیل نمی‌توان بازه‌ی قیمتی مشخصی را برای این فرایند در نظر گرفت. در ادامه به بررسی مهم‌ترین مواردی که در قیمت تعمیر مبل تاثیر دارند خواهیم پرداخت و هر کدام را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می‌دهیم. در این بین با شناخت بیشتر مراکز معتبر تعمیر مبل در تهران، می‌توان از کیفیت بالای کار اطمینان حاصل کرد. 

قیمت تعمیر مبل چطور محاسبه می‌شود؟ 
قیمت تعمیر مبل چطور محاسبه می‌شود؟ 

نوع خدمات مورد نیاز 

به عنوان اولین و البته مهمترین موردی که در قیمت تعمیر مبل تاثیر مستقیم خواهد داشت، نوع خدمات مورد نیاز است. از آنجایی که نیاز افراد با دیگری متفاوت خواهد بود، می‌توان با ارزیابی دقیق خواسته‌ها، قیمت منصفانه‌ای برای آن در نظر گرفت. اگر نوع تعمیرات از نوع ساده‌ی آن باشند، به طبع با هزینه‌های کمتری همراه خواهد بود. به عنوان مثال مواردی مانند دوخت و یا تعویض پارچه که اغلب با نام رویه کوبی هم شناخته می‌شود، در این دسته بندی قرار می‌گیرد.

نوع خدمات مورد نیاز 
نوع خدمات مورد نیاز 

به دلیل اینکه نیازی به صرف زمان و انجام فرایند پیچیده‌ای برای تعمیر آن نیست، می‌توان از این فرصت استفاده کرد و تغیراتی در ساختار دکوراسیون داخلی منزل ایجاد کرد. در مقابل اگر تعمیرات مبلمان به مرزهای پیچیده‌تری خلاصه شد، می‌توان انتظار  صرف زمان و هزینه‌ی بیشتری برای آن داشت. این خدمات مواردی مانند بازسازی ساختار مبلمان و یا حتی تعمیر قسمت‌های برقی( در صورت وجود) شامل می‌شود که علاوه بر صرف هزینه به نیروی متخصص در این زمینه نیاز خواهد داشت. 

قیمت تعمیر مبل و ارتباط آن با ابعاد و اندازه 

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، عوامل بسیار هستند که در تعیین قیمت تعمیر مبل نقش کلیدی را ایفا می‌کنند. یکی از همین موارد، ابعاد و اندازه‌ی مبلمانی است که قصد تعمیر آن را دارید. به طور کلی هر چقدر که مبلمان شما بزرگ‌تر باشند و جزئیات بیشتری داشته باشند، به صرف هزینه‌ی بیشتر برای انجام امور تعمیرات نیز نیاز خواهد داشت. در این رابطه می‌توان از انواع مبلمان کلاسیک یاد کرد. برخورداری از جزئیات فراوان و همچین طراحی خاص در آنها، باعث ایجاد تمایز به نسبت سایر سبک‌های مبلمان شده است. در مقابل از جز افرادی هستید که از مبل‌های ساده‌تر استفاده می‌کنید، قیمت تعمیر مبل برای شما کمتر خواهد بود. در حالت کلی ابعاد و اندازه مبل یکی از مواردی است که در فرایند قیمت‌گذاری برای تعمیر عامل کلیدی را ایفا می‌کند. 

قیمت تعمیر مبل و ارتباط آن با ابعاد و اندازه 
قیمت تعمیر مبل و ارتباط آن با ابعاد و اندازه 

مواد و متریال مورد استفاده 

کیفیت در مبلمان بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ استفاده از جزئیات و طراحی خاص یا متریال با کیفیت درجه یک؟ درست است که سبک و طراحی مبلمان یکی از عوامل مهم در خرید به شمار می‌رود، اما در حین تعمیر جنس و متریال مورد استفاده از جمله اصلی‌ترین مواردی است که قیمت تعمیر مبل را تعیین خواهد کرد. فوم‌های با کیفیت بالا، چوب‌های راش گرجستانی اعلا و همچین پارچه‌های ترک و اصیل مواردی هستند که با صرف هزینه‌ای بیشتر، طول عمر و کارایی مبلمان شما را تا حد قابل توجهی افزایش خواهد داد. متخصصان ماهر در زمینه تعمیرات مبلمان از مواد و متریال با کیفیت بالا استفاده می‌کنند. که همین عامل موجب افزایش قیمت ارائه این خدمات خواهد شد. 

مواد و متریال مورد استفاده 
مواد و متریال مورد استفاده

قیمت تعمیر مبل در مناطق مختلف 

منطقه‌ای که خدمات تعمیرات مبل را به شما ارایه می‌دهد، می‌تواند در قیمت تعمیر مبل موثر باشد. این مورد تا حد زیادی به شرکت ارائه دهنده خدمات نیز بر میگردد که بسته به مناطق جغرافیایی مختلف، قیمت متغیری دارد. به عنوان مثال تعمیرات مبل در شمال تهران قیمتی به طبع بیشتر از مناطق شهرستانی خواهد داشت.

قیمت تعمیر مبل در مناطق مختلف 
قیمت تعمیر مبل در مناطق مختلف 

شرکت ارائه دهنده خدمات تعمیر مبلمان 

ارایه‌ی خدمات با کیفیت تعمیرات مبلمان نکته‌ای است که به عنوان آخرین مورد، تاثیر قابل توجهی بر قیمت تعمیر مبل خواهد گذاشت. در این بین شرکت مبلیران به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تعمیر مبل در تهران و کرج، طیف گسترده‌ای از خدمات تعمیرات مبلمان را ارائه می‌دهد. رویه کوبی و تعویض پارچه که توسط متخصصین ماهر در این حوزه انجام می‌شود و یا تعمیرات اساسی و ساختاری در مبلمان.

شعب مختلف مبلیران در میرداماد، احمد آباد و یافت آباد از جمله مراکزی هستند که با ارائه مشاوره دقیق توسط متخصصین، به شما ارائه می‌شوند. از طریق شماره ۱۴۵۹ می‌توانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط بوده و نیازهای خود را به صورت دقیق شناسایی کنید. 

قیمت تعمیر مبل در مناطق مختلف تهران با دیگری متفاوت خواهد بود. در این خصوص موارد زیادی وجود دارند که در قیمت تعمیر مبل تاثیر گذار هستند. به عنوان مثال نوع خدمات مورد نیاز، ابعاد و اندازه مبلمان و حتی مکان و منطقه‌ی جغرافیایی از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که در این خصوص به آنها توجه می‌شود. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی عوامل تاثیر گذار در قیمت تعمیر مبل، با نکات مهم پیرامون این حوزه آشنایی بیشتری پیدا کرده و مراکز معتبر برای اینکار را شناسایی کنیم.