رویه کوبی مبل سالهاست که به عنوان یکی از اساسی‌ترین مراحل در فرایند ساخت و تولید مبل به شمار می‌رود که از اهمیت و تاثیر بسیاری در ظاهر و جلوه‌ی نهایی مبلمان خواهد داشت. این فرایند از چند بخش بیار مهمی تشکیل شده که هر کدام باعث پیشبرد این مراحل خواهند شد. علاوه بر فرایند ساخت و طراحی مبلمان می‌توان از رویه کوبی مبل به عنوان یکی از مراحل اساسی در هنگام تعمیرات مبلمان نیز یاد کرد. این بخش از انتخاب تا نصب بخش و پارچه‌های جدید بر روی مبلمان را شامل می‌شود که می‌بایست توسط افراد متخصص و همینطور مراکز معتبر در این خصوص انجام شود. در این مقاله قصد داریم تا با انجام بررسی بیشتر در رابطه با رویه کوبی مبل، با فرایند انجام آن و مخصوصا مراکز معتبر در این زمینه آشنایی بیشتری پیدا کنیم. 

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 7 دقیقه می‌باشد.

رویه کوبی مبل چیست؟ 

یکی از مراحل اصلی در حین انجام فرایند طراحی و ساخت و در نهایت تولید مبلمان، انجام خدمات رویه کوبی خواهد بود. به طور ساده‌تر می‌توان این فرایند را به این صورت نیز تعریف کرد: تعویض پارچه‌ی مبل. به همین علت می‌توان به اهمیت بالای آن پی برد. این مرحله زمانی صورت میگیرد که چهارچوب و اسکلت اصلی مبل ساخته شده و فوم‌ها و الیاف آن آماده برای نصب باشند. پس از این مراحل رویه کوبی توسط افراد مجرب و متخصص در این حوزه با دقت فراوان انجام می‌شود. نکته‌ی بسیار جالبی که در این رابطه وجود دارد این است که این فرایند فقط برای ساخت مبل صورت نمی‌گیرد.

رویه کوبی مبل چیست؟ 
رویه کوبی مبل چیست؟

یکی از مراحل اصلی و البته اساسی در حین تعمیرات انواع مبلمان، این است که با رویه کوبی مجدد مبلمان، ظاهری جدید و زیبا به آن ببخشیم. به علت هزینه‌های بالا جهت خرید مبلمان جدید، می‌تپان رویه کوبی مبل را به راه حل کم هزینه و البته موثر قلمداد کرد. مانند هر کار پر زحمت دیگری، انجام این خدمات هم نیازمند صرف هزینه . البته نیروی متخصص دارد که توسط مراکز معتبر در این خصوص انجام می‌شود. در ادامه به بررسی فرایند رویه کوبی مبل میپردازیم و هرکدام را تشریح می‌کنیم. 

انتخاب رویه مناسب 

به عنوان اولین قدم برای انجام رویه کوبی مبل، باید پارچه و یا به اصطلاح رویه ای مناسب را برای مبل‌های خود انتخاب کنید. معمولا برای فرایند ساخت مبل جدید این امکان در اختیار شما قرار نخواهد گرفت، اما اگر قصد انجام تعمیرات مبلمان و تعویض رویه مبل خود را داشته باشید، این مرحله به عنوان یکی از مراحل اصلی و البته مهم در این فرایند به شمار می‌رود. بسته به نوع مبلمان و طراحی آن می‌توانید از بیشمار طرح و رنگ، مورد مناسب را برای خود انتخاب کنید. پس از آن می‌توان از تجربه و تخصص افراد متخصص در این زمینه استفاده کرد و این خدمات را به آنها سپرد.

این روش به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین روش‌ها در دنیای امروزی به شمار می‌رود که از هدر رفت هزینه‌های ناشی از خرید مبلمان جدید جلوگیری کرده و علاوه بر آن ظاهری تازه به دکوراسیون داخلی منزل بخشید.

برش و دوخت رویه 

از این مرحله به بعد شما نقشی در پیشبرد فرایند رویه کوبی مبل نخواهید داشت. مراکز معتبر بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند که می‌توانید با سفارش به آنها از کیفیت خدمات انجام شده اطمینان حاصل کنید. پس از انتخاب کردن رویه مناسب حال نوبت به انجام مراحل مرتبط با برش و دوخت آن لذت خواهد رسید. پارچه با توجه به ابعاد مبلمان از روی الگوهای دقیق برش خورده و توسط افراد متخصص انجام خواهد شد. ماشین‌های مخصوصی وجود دارند که برای دوخت دقیق طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرند اما در بعضی مواقع نیاز است که از دقت و ظرافت نیروی انسانی در این رابطه بهره گرفت. 

برش و دوخت رویه 
برش و دوخت رویه

این را هم بخوانید: بهترین خدمات تعمیر مبل از سراسر کشور

نصب رویه 

در مرحله آخر نوبت به نصب کامل رویه مبل فرا می‌رسد. این فرایند نیاز شدیدی به صرف دقت و زمان کافی برای انجام خواهد داشت و ظاهر متناسب مبلمان را در بر می‌گیرد. دقت در دوخت و ظرافت در حین انجام کار از جمله موارد بسیار مهم است که در این خصوص توجه ویژه‌ای به آنها می‌شود. 

نصب رویه 
نصب رویه

نکاتی درباره تکنیک رویه کوبی 

صرف دقت و ظرافت در هر امری و به خصوص در حین انجام رویه کوبی مبل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. به همین علت مهم است که با استفاده کردن از تکنیک‌های مخصوص در این حوزه، نتیجه‌ی بهتری را در ظاهر مبلمان ایجاد کرد. دوخت دستی به عنوان یکی از مهم‌ترین این تکنیک‌ها، در فرایند رویه کوبی مبل کلاسیک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به علت ظرافت بالای مبلمان، نیاز است که زمان و حوصله بیشتری برای دوخت پارچه آن صرف شده که در نهایت نتیجه‌ی مورد نظر حاصل شود. در مقابل برای مبلمان از سبک‌های دیگر می‌توان از تکنیک‌ها و ابزارهای دیگری استفاده کرد. ماشین‌های خیاطی صنعتی از جمله همین دستگاه‌ها هستند که برای تسهیل امور دوخت پارچه مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

خدمات رویه کوبی مبل شرکت مبلیران 

یکی از برترین تولیدکنندگان کشور در خصوص طراحی و اجرای انواع مختلف مبلمان شرکت مبلیران است که با داشتن سالها تجربه و تخصص در این زمینه، محصولات باکیفیتی را به مشتریان خود عرضه می‌کند. از آنجا که خرید مبل جدید با هزینه های بسیار بالایی همراه خواهد بود، خدمات تعمیرات مبلمان در تهران و کرج نیز از جمله مواردی است که می‌توانید از مبلیران انتظار داشته باشید. برای دریافت خدمات مشاوره می‌تواند با بخش پشتیبانی مجموعه از طریق شماره ۱۴۵۹ در هر ساعت از شبانه روز در ارتباط بوده و پاسخ به تمامی سوالات خود را در این خصوص بیابید. 

خدمات رویه کوبی مبل شرکت مبلیران 
خدمات رویه کوبی مبل شرکت مبلیران

مبلمان به عنوان یکی از اصلی‌ترین المان‌ها در دکوراسیون منزل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. رویه کوبی مبل نیز یکی از اقداماتی است که می‌توان برای انجام تعمیرات مبل و ایجاد کردن ظاهری جدید در منزل از آن استفاده کرد. این فرایند شامل مراحل گوناگونی نظیر انتخاب نوع پارچه بر طبق مبلمان و دکوراسیون داخلی، برون سپاری به مجموعه‌ی مناسب و در نهایت شروع فرایند رویه کوبی خواهد بود. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی بیشتر فرایند رویه کوبی مبل بیشتر آشنا شده و مراکز معتبر در این رابطه را بهتر بشناسیم.