تفاوت مبل راحتی با چستر و نکته های آن!

تفاوت مبل راحتی با چستر، به راحتی قابل تشخیص است. از آنجا که مبل های راحتی و چستر در اکثر خانه ها و ادارات مورد استفاده هستند، تا حد زیادی میتوان این دو را از هم تشخیص داد. اما در حالت کلی یکسری از مواردی وجود دارند که تفاوت  های اصلی این دو سبک را ایجاد میکند. برای درک بهتر موضوع میبایست بیشتر درمورد این موضوع صحبت کنیم. مبل ها جز اصلی دکوراسیون هر خانه ای هستند و رنگ و روح تازه ای به محیط میدهند. پس باید در انتخاب درست آن هم محتاط باشیم. در این مقاله قصد داریم تا تفاوت مبل راحتی با چستر را مورد بررسی قرار بدهیم. هم از نظر مدل ظاهری و هم از لحاظ کاربرد و موارد استفاده آن در محیط های مختلف!

<yoastmark class=

بررسی کلی مبل راحتی با چستر

قبل از شروع بررسی تفاوت مبل راحتی با چستر، بهتر است که با خود این دو سبک آشنا شویم. اگر به درستی نسبت به آن شناخت پیدا کنیم، قادر هستیم تا به راحتی فرق آنها را هم از هم به راحتی تشخیص بدهیم. پس قبل از هر چیز، درباره خود و ماهیت این دو مدل خواهیم پرداخت.

مبل چستر چیست؟

احتمالا مبل هایی شبیه به این نظرتان را تا حد زیادی به خود جلب کرده است!

مبل چستر چیست؟
مبل چستر چیست و ویژگی های آن کدامند؟

اگر قرا باشد این تصویر را توصیف کنید، چه میگویید؟ یک مبل چرمی با دکمه های لوزی دوزی شده؟ دقیقا همین است. مبل چستر اولین بار توسط اشراف زاده و لرد های انگلیسی سر از بازار درآورد. از اصلی ترین ویژگی این مبل ها، استفاده از پارچه های چرمی به رنگ قهوه‌ای و مشکی بود. البته امروزه به خاطر انعطاف بالای دکوراسیون های داخلی و ایجاد شدن طراحی های به روز و مدرن، شاهد رنگ بندی های مختلفی از مبل های چستر در بازار دکوراسیون های داخلی هستیم.

و اما مبل راحتی!

این دست از مبل ها پرکاربرد ترین در نوع خود است. هم راحت، هم سبک زیبا و ساده آن، دل هر آدمی را میبرد. در منازل زیادی از مبل راحتی استفاده میشود. از جمله اصلی ترین ویژگی های مبلمان راحتی داشتن طراحی ساده و استفاده از رنگ های خنثی است. البته اگر مبل های راحتی با رنگ های شاد دیدید، جای تعجب نیست. انعطاف بالای طراحی، این امر را ممکن کرده است. اما تفاوت مبل راحتی با چستر در کجاست؟

مبل راحتی و ویژگی های آن
مبل راحتی و ویژگی های آن

تفاوت مبل راحتی با چستر در ابعاد و فضا

اگر کمی دقت کنید، در میبابید که مبل های چستر به نسبت اندازه مبل های راحتی ابعاد و اندازه جمع و جور تری دارند. دلیل این امر به خاطر سبک طراحی بوده که برای آنها در نظر گرفته شده. اگر از مشخصه ی اصلی مبل های چستر که همان پارچه و لوزی دوزی های معروفش میباشد بگذریم، میتوانیم ابعاد و فضا را دومین تفاوت مبل چستر و راحتی در نظر بگیریم.

<yoastmark class=

این تفاوت در اندازه در خانه های کوچک تر، اهمیت خیلی بیشتری پیدا میکند. اگر به هر دلیل کمبود فضا را احساس کردید، مبل چستر برای شما گزینه‌ی مناسبی است. در هر حال هر دو این مدل ها در نوع کاربرد هیچ تفاوتی با هم ندارند.

تفاوت مبل راحتی با چستر در مکان مورد استفاده 
یکی از نکات حین چیدمان این مبل ها، استفاده از آنها در فضای مناسب میباشد!

تفاوت مبل راحتی با چستر در مکان مورد استفاده 

یکی از عوامل مهمی که جز تفاوت مبل راحتی با چستر است، مکانی است که قرار است در آن از این مبل ها استفاده کنید. به احتمال زیاد در دفاتر اداری زیاد به چشمتان خورده که دکوراسیون داخلی با مبل چستر، مزین شده باشد.

بیشتر بخوانید: روش چیدمان مبل راحتی، چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

درست است. معمولا این قضیه بیشتر جا افتاده که مبل های چستر بیشتر مناسب این مکان ها باشند. البته نا گفته نماند، هیچ محدودیتی در استفاده از مبل های چستر در منازل و دفاتر کار وجود ندارد! اما شاید تا حدودی این قضیه برای مبلمان راحتی بر عکس عمل کند. شایسته تر و گزیده تر است که در انتخاب این دو مدل و مکان مورد استفاده آنها، به تفاوت مبل راحتی با چستر در این زمینه دقت کنیم.

فرق چستر و راحتی

تفاوت مبل راحتی با چستر در طراحی

شاید باید این مورد را جز اولین تفاوت ها برای دو سبک مبلمان راحتی و مبل های چستر در نظر میگرفتیم، اما خب از طرف دیگر، این دو مدل طراحی جا افتاده ای برای اکثر افراد پیدا کرده است. به عنوان مثال همین لوزی دوزی ها و دکمه هایی که سرتاسر مبل چستر را پوشانیده، خودش گویای همه چیز است.

فرق این دو سبک در طراحی

سالهاست که با دیدن این سبک طراحی به سرعت متوجه میشویم که با چه چیزی رو به رو هستیم. اما از این که بگذریم، مبل های راحتی هم ویژگی هایی برای شناسایی دارند.

پارچه مبلمان راحتی

از اولین موارد قابل تشخیص مبل راحتی، پارچه آسن است. بر خلاف مبل های چستر که اکثرا از پارچه چرمی استفاده میکند، مبل راحتی ممکن است طیف های گوناگونی از انواع پارچه را تجربه کرده باشد. علاوه بر در انتخاب رنگ ها هم محدودیتی در این سبک نداریم.

شما میتوانید علاوه بر خرید مبلمان راحتی از فروشگاه اینترنتی مبلیران، از طریق شماره 1459 با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید و از مشاوره کامل و دقیق مبلیران، استفاده کنید.

تفاوت مبل راحتی با چستر در سبک دکوراسیون

مورد مهم بعدی، سبک دکوراسیون داخلی است که قرار است مبلمان را در آن چیدمان کنید. به طور معمول به خاطر مدلی که مبل چستر با آن طراحی شده، اگر دوست دارید که دکوراسیون کلاسیک داشته باشید، این گزینه بهترین مورد ممکن برای شما است. درست است که چستر امروزه به پارچه چرمی محدود نشده اما ظاهر و اصالت خاصی به محیط خواهد بخشید.

بهترین انتخاب بین مبلمان راحتی و چستر

مبل های راحتی اما پایه ثابت همه منازل هستند. از آنها که طرفدار سادگی و ظرافت هستند تا آنها که دنبال مبلمان مدرن و به روز! به جرعت میتوان گفت که این دسته از مبلمان هیچ وقت از مد نخواهد افتاد و همیشه مورد توجه افراد بسیاری قرار خواهد گرفت.

تقاوت مبل راحتی با چستر، کسب تکلیف!

در این مقاله به بررسی تفاوت مبل راحتی با چستر پرداخته شد. چراکه مبل راحتی  و مبل چستر از جمله مدل های پرطرفدار هستند که سالیان سال است مورد استفاده قرار میگیرند. از جمله اصلی ترین تفاوت های مبلمان چستر و راحتی، در ظرهر و نوع پارچه خلاصه میشود. به عنوان راهنمایی، هر جا که لوزی دوزی و دکمه دید، بدانید مبل چستر است. نکته مهم بعدی، ابعاد و فضایی است که توسط آنها اشغال میشود و البته، مکانی که از آن استفاده خواهید کرد!