در هر منزلی، چیدمان درست و اصولی و با پیروی از سبک دکوراسیونی خاصی صورت می‌گیرد. امروزه سبک‌های متفاوتی از دکوراسیون داخلی وجود دارد که با توجه به سلیقه‌ی افراد ساکن در آن منزل، انتخاب می‌شود. علاوه بر لوازم اصلی مورد استفاده در منزل مانند مبلمان، فرش، میز ناهارخوری، اکسسوری‌های بیشماری وجود دارند که برای تکمیل چیدمان خانه از آنها استفاده می‌شود. به عنوان مثال، خرید آینه و استفاده از آن از جمله مواردی است که به زیباتر شدن منزل کمک چشمگیری خواهد کرد. مسئله مهمی که وجود دارد این است که بدانیم برای استفاده از این اکسسوری به چه نکاتی توجه کنیم. انتخاب محل مناسب آینه در دکوراسیون داخلی جز نکاتی است که توجه به آن، تاثیر بسیار زیادی در زیبایی بصری دکوراسیون داخلی خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم تا با بررسی محل مناسب آینه در دکوراسیون داخلی، به زیباتر شدن فضای داخلی خانه کمک کنیم. 

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 7 دقیقه می‌باشد.

چرا انتخاب محل مناسب آینه اهمیت دارد؟

انتخاب محل درست و مناسب برای قرار دادن هر عنصری در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. هر چقدر که در چیدمان منزل وقت و توجه لازم را صرف کنیم، نتیجه‌ی بهتری به دنبال خواهد داشت. در این بین استفاده از آینه می‌تواوند به عنوان یک مکمل و عامل زیبایی بیشتر در منزل، به ایجاد کردن فضایی صمیمی و زیبا کمک خواهد کرد. همانطور که انتخاب آینه مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب محل مناسب برای نصب آن نیز به مراتب مهم خواهد بود.

چرا انتخاب محل مناسب آینه اهمیت دارد؟
چرا انتخاب محل مناسب آینه اهمیت دارد؟

با دانستن نکات پیرامون انتخاب محل مناسب برای نصب آینه، می‌توانیم با قرار دادن این عنصر در مکان درست، به ایجاد کردن فضای بصری بهتر نزدیک‌تر خواهیم شد. با توجه به سبک‌های متفاوتی که برای چیدمان دکوراسیون داخلی وجود دارد، راه‌های بیشماری برای قرار دادن این اکسسوری نیز وجود خواهد داشت. در ادامه با بررسی بیشتر این موضوع، به انتخاب مکان مناسب این اکسسوری دکوراتیو در منزل کمک خواهیم کرد. 

محل مناسب آینه؛ با توجه به نور عمل کنید

زیبایی دکوراسیون داخلی به عوامل مختلفی نظیر نور بستگی دارد. معمولا افراد بیشماری هستند که به نورگیر بودن خانه اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. از این رو در منازل کوچک‌تر نیز اهمیت این مورد بیشتر از پیش خواهد بود. در این بین، اگر شما هم جز افرادی باشید که از آینه در دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنید، بهتر است بدانید که با انتخاب محل مناسب، به افزایش نور در خانه کمک خواهید کرد. به طور مثال از آنجا که استفاده از آینه می‌تواند به بازتاب دادن بیشتر نور کمک کند. قرار دادن آن در مجاورت نور خورشید، باعث افزایش نور و روشنایی خواهد شد. در این مورد می‌توانید اطراف پنجره‌ها را به عنوان یک محل مناسب آینه در منزل در نظر بگیرید. 

محل مناسب آینه؛ با توجه به نور عمل کنید
محل مناسب آینه؛ با توجه به نور عمل کنید

فاصله را رعایت کنید

یکی از موارد اصلی که در هنگام چیدمان منزل باید به آن توجه کنید، فاصله‌ی عناصر مختلف نسبت به یکدیگر می‌باشد. هر چقدر که به این نکته توجه کنید، زیبایی و توازن بصری بیشتری را در منزل ایجاد خواهید کرد. در منازلی که از متراژ کوچک‌تری بهره می‌برند، بهتر است که با انتخاب سبک دکوراسیون مدرن، نهایت استفاده را از فضای قابل استفاده منزل ببرید.

این را هم بخوانید: اکسسوری دکوراسیون منزل و روش‌های انتخاب آن!

حال اگر قصد استفاده از آینه را داشته باشید، بهتر است بدانید که در مورد انتخاب محل مناسب آینه برای نصب، می‌بایست به رعایت فاصله توجه کنید. معمولا در منازلی که از متراژ کمتری برخوردار هستند، می‌توانید با انتخاب یک دیوار به عنوان محل نصب اصلی، به زیبایی دکوراسیون داخلی خود اضافه کنید. 

سقف، محلی برای چشم نوازی

چیدمان خلاقانه در منزل، می‌تواند با صرف کمترین هزینه، بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. از همین رو، با استفاده کردن از خلاقیت و در هم آمیختن آن با آینه، می‌تواند تنایج فوق‌العاده‌ای به همراه داشته باشد. به همین دلیل، انتخاب سقف به عنوان محل مناسب آینه در منزل، می‌تواند چیدمانی خلاقانه را به منزل هدیه دهد. به همین منظور با استفاده از خلاقیت خود و مهارت افراد متخصص، می‌توانید از این ایده استفاده کرده و به طرز جدیدی، از این عنصر استفاده کنید.

سقف، محلی برای چشم نوازی
سقف، محلی برای چشم نوازی

استفاده از آینه در لوازم دکوراتیو

یکی دیگر از محل‌های نصب آینه که می‌توانید از آن استفاده کرده و به زیبایی دکوراسیون خود اضافه کنید، استفاده از این در لوازم دکوراتیو و یا به کار بردن آن در کنار سایر اکسسوری‌ها می‌باشد. به همین منظور اگر میز عسلی، لوازم دکوراتیو مانند مجسمه و سایر موارد مرتبط را در منزل دارید، می‌توانید با ترکیب کردن این موارد با هم، به ایجاد فضایی دلنشین‌تر کمک کنید. این ترکیب در کنار استفاده از مبلمان راحتی نیز جلوه‌ی بیشتری خواهد داشت. اما بهتر است این نکته را مد نظر داشت باشید که اگر از دکوراسیون کلاسیک استفاده می‌کنید، همچنان می‌توانید از این ترکیب برای زیباتر کردن منزل و دکوراسیون داخلی استفاده کنید. 

استفاده از آینه در لوازم دکوراتیو
استفاده از آینه در لوازم دکوراتیو

محل مناسب آینه؛ از میز کنسول غافل نشوید

یکی دیگر مواردی که می‌توان برای محل مناسب آینه از آن یاد برد، بالای میز کنسول می‌باشد. امروزه استفاده از این عنصر در دکوراسیون داخلی، فارغ از سبک چیدمانی، به صورت  چشم‌گیری رو افزایش می‌باشد. پس اگر در منزل، از این عنصر استفاده می‌کنید، بهتر است که با ترکیب کردن آینه در کنار آن، محیطی زیبا و دلنشین در منزل ایجاد کنید. 

 در هر منزلی اجرای چیدمان مورد علاقه، می‌تواند فضایی زیبا و دلنشین را به اطراف ساطع کنید. از طرفی  این کار تاثیر بسیار زیادی در روحیه افراد منزل به دنبال دارد. در این بین آینه یکی از اکسسوری‌هایی است که استفاده از آن می‌تواند جلوه‌ای خاص و البته جذاب را به خانه هدیه کند. برای استفاده از این عنصر بهتر است که از محل مناسب آینه و نصب درست آن اطمینان حاصل کنید. سقف، دیوارهای فرعی و ترکیب آن با لوازم دکوراتیو، از جمله مکان‌هایی است که می‌توانید با خیال راحت، به عنوان محل مناسب آینه از آن استفاده کنید. در این مقاله به موضوع محل نصب آینه در منزل پرداختیم و با نکات پیرامون آن آشنایی لازم را پیدا کردیم. استفاده کردن از این نکات می‌تواند علاوه بر زیبایی، با صرف هزینه کم، بهترین نتیجه را ایجاد کند.