پارچه مبل کلاسیک

از جمله سبک های پرطرفدار در بین افراد برای دکوراسیون داخلی، مبل های کلاسیک هستند. اگر شما هم علاقه ی زیادی به داشتن این مبل زیبا دارید بهتر است که قبل از تهیه آن با یکسری از مهم ترین موارد مثل پارچه مبل کلاسیک آشنایی کافی را داشته باشید. انواع گوناگونی از پارچه ها با رنگ ها و طراحی های مختلف در بازار مبلمان وجود دارند که البته جنس پارچه را هم باید در این دسته بندی قرار داد. هر چقدر که در انتخاب بهتر عمل کنیم، قطعا تاثیر مستقیم آن را در طول عمر مبلمان و البته زیبایی دکوراسین داخلی منزل به سادگی خواهیم دید. در این مقاله قصد بررسی انواع مختلف پارچه مبل کلاسیک را داریم تا بتوانیم بیشترین هماهنگی را به دکوراسیون داخلی خانه ایجاد کرده و طول عمر بالای مبلمان را تضمین کنیم.

پارچه مبل کلاسیک
انتخاب بهترین پارچه برای مبل کلاسیک

پارچه مبل کلاسیک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

نمیشود پاسخ کاملا دقیقی به این سوال داد. امروزه انواع و اقسام مدل مبل های کلاسیک طراحی و روانه بازار شده اند که هر کدام ویژگی های ظاهری به خصوصی نسبت به دیگری دارند. به عنوان مثال اگر پارچه ما زرق و برق زیادی داشته باشد در دسته مبل کلاسیک است. در غیر این صورت اگر از رنگ های به نسبت ساده و خنثی استفاده کرده بود، با اطمینان میتوان گفت که مبل نئوکلاسیک است. پارچه ها از این نظر برای ما اهمیت ویژه ای پیدا میکنند. همین دلیلی شد برای تفاوت مبل های کلاسیک و نئوکلاسیک. از طرف دیگر پارچه ای که انتخاب میکنیم باید از جهت کیفیت و رنگ و طراحی، عامل کلیدی و تعیین کننده ای در دکوراسیون داخلی ما ایفا میکنند. در ادامه به بررسی بیشتر وبژگی های پارچه مبلی مناسب میپردازیم و نکات مهم در هنگام خرید پارچه مبل کلاسیک به شما آموزش خواهیم داد.

پارچه مبل کلاسیک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
ویژگی های پارچه مبلی مناسب

در انتخاب رنگ ها دقت کافی داشته باشیم!

اولین مطلبی که در پیرامون انتخاب پارچه مناسب باید بیان شود، رنگ پارچه و مدل طراحی آن  است. امروزه مبلمان کلاسیک در طیف های گوناگونی از رنگ ها قابل عرضه هستند و دست ما برای انتخاب رنگ دلخواهمان بسیار باز است. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که آیا رنگی که انتخاب میکنید با دکوراسیون داخلی خانه شما هماهنگ است؟ نتیجه ی خرید شما بستگی به پاسخ این سوال دارد. بهترین رنگ پارچه مبل کلاسیک برای شما، باید تناسب نسبتا بالایی با سایر اجزای دکوراسیون داخلی شما و همچنین فضای خانه ی شما داشته باشد.

انتخاب رنگ
انتخاب رنگ

اگر خانه‌ي كوچكي داريد، از رنگ هاي روشن برای پارچه مبل کلاسیک استفاده كنيد‌

اگر خانه شما فضای کمی دارد، بهتر است که مدل و طرحی  که انتخاب میکنید، طیف رنگی روشنی داشته باشد. اين كار باعث ميشود علاوه بر بزرگ تر نشان دادن خانه،‌ جلوه اي دلباز و زيبا به آن ببخشيد.

پارچه مبل کلاسیک و جنس پارچه

نکته مهم بعدی که باید در هنگام انتخاب پارچه مبل کلاسیک در نظر بگیرید، جنس و کیفیت پارچه است. هر چقدر که جنس درست تری انتخاب کنید و به کیفیت آن توجه داشته باشید، طول عمر مبل کلاسیک خود  را تضمین کرده اید. امروزه انواع مختلف پارچه ها برای مبل ها  وجود دارند که میتوانید بر حسب نیاز و سلیقه، انتخاب کنید. در ادامه به معرفی بهترین پارچه هایی که میتوانید اتخاب کنید، میپردازیم و با چند نمونه پرطرفدار آن آشنا میشویم.

مبل کلاسیک مدل پروتیا
مبل کلاسیک مدل پروتیا

پارچه نخی، اولین پیشنهاد برای پارچه مبل کلاسیک

یکی از اولین انتخاب های ما،  پارچه های نخی هستند. چرا؟ چون هم لحاظ کیفیت عملکرد خوبی دارند و از طرف دیگر، ارزان قیمت هستند. یکی از ویژگی های مثبت این پارچه، این است که به خوبی رنگ ها و طرح هارا به خود میگیرند. پس میتوان نتیجه گرفت که این پارچه مبل کلاسیک در طیف های گوناگونی تولید و عرضه میشود و هیچ محدودیتی از این نظر ندارد. پس به راحتی میتوان طرح و رنگ مورد نظر را انتخاب کرد آن را  با قیمت مناسب خرید. یکی دیگر از ویژگی های این پارچه که نباید از آن غافل شد، این است که مستعد لک هستند.

پارچه های مبل کتانی

اگر در خانه از حیوان خانگی مراقبت میکنید تا فرزندان کوچک دارید، این پارچه مبل کلاسیک برای شما ایده آل است. درست مثل پارچه های نخی، این مدل هم رنگ ها و طرح های مختلفی را شامل میشود و نگرانی از بایت محدودیت رنگ و طراحی در آن وجود ندارد. جنس آن ها تقریبا کمی ضخیم تر هستند و در برابر لک مقاومت خوبی دارند. به مراتب قیمت بالاتری نسبت به همتای قبلی خود دارد.

پارچه های مبل کتانی
پارچه های مبل کتانی

پارچه های مخملی

خیلی از افراد برای مبل کلاسیک خود این سبک از پارچه را ترجیح میدهند. پارچه های مخملی بسیار زیبا هستند و در نور درخشش فوق العاده زیبایی را به محیط اطرف منتقل میکنند. در انواع مختلفی از طیف های رنگی تولید و عرضه میشوند. میتوان گفت تقریبا در هر دکوراسیون داخلی، جای خالی انواع پارچه های مخملی حس میشود. اما باید به معایب آن هم توجه داشت. این پارچه مراقبت زیادی نیاز دارد و اگر کثیف شود، تمیز کاری آن دقت و تخصص بالایی نیاز دارد. از طرف باید دقت کنید که این پارچه مبل کلاسیک نباید در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد و نکته ی بعدی، هزینه بالایی برای خرید آن نیاز دارید!

پارچه های مخملی
پارچه های مخملی

یکی از اولین نکاتی که حین خرید مبلمان کلاسیک باید به آن توجه کرد، نوع و جنس پارچه است. تاثیری که پارچه ها در دکوراسیون داخلی ما دارند از کسی پوشیده نیست. به رعایت یکسری نکات کوچک میتوانید تا حد زیادی به انتخاب مناسب نزدیک تر شوید. توجه به طیف رنگی و تاثیری که در محیط خانه شما به جای میگذارد، اولین نکته ای است که باید مورد توجه قرار بگیرد. مورد بعدی توجه به کیفیت و جنس پارچه و…. و در نهایت توجه به قیمت! با توجه به این موارد میتوانید بهترین پارچه مبل کلاسیک را برای فضای داخلی خانه ی خود انتخاب کنید و از آن لذت ببرید. در این مقاله با بررسی ویژگی ها و نکات گوناگون پیرامون انواع پارچه، سعی کردیم تا راهنمای انتخاب بهترین پارچه مبل کلاسیک را برای شما آماده بکنیم. توجه به این مکات تا حد زیادی از هدر رفت هزینه جلوگیری میکند و باعث میشود که مثل یک متخصص رفتار کنید.