تمیز کردن مبل کلاسیک

بی شک در هر منزلی، مبلمان عنصری اصلی و کلیدی در دکوراسیون داخلی را ایفا میکند. در بین سبک های مختلفی که در بازار مبلمان وجود دارد، مبلمان کلاسیک یکی از مدل های پر طرفدار در بین خریداران بوده است. شکوه و زیبایی که این سبک و مدل به منزل هدیه میکند، حس و حال زیبایی را به دنبال دارد. اما با این حال، ممکن است که لکه ها و آلودگی ها، خواه ناخواه به سراغ ما بیایند. تمیز کردن مبل کلاسیک یک فرایند نسبتا حساسی  است که دقت زیادی هم نیاز دارد.

به علت داشتن پارچه زیبا، حساس و آسیب پذیر ممکن است که با انجام روش های غیر معمول برای تمیز کاری یا حتی استفاده از مواد شوینده و پاک کننده قوی، به مبلمان زیبای خود آسیب برسانید. در این مقاله به اصلی ترین روش های تمیز کردن مبل کلاسیک اشاره خواهیم کرد و سعی میکنیم تا با روند انجام این فرایند آشنایی لازم را به دست آوریم. اگر شما هم در خانه از این مدل مبلمان استفاده میکنید، مطالعه‌ی این مقاله را در فهرست کارهای خود قرار دهید.

تمیز کردن مبل کلاسیک
تمیز کردن مبل کلاسیک

زدودن گرد و غبار، اولین قدم برای تمیزکاری!

اولین اقدام جدی برای تمیز کردن مبل کلاسیک، تمیز کردن گرد و غبار روی آن است. اجتناب از کثیفی و ایجاد لکه تقریبا امری غیر ممکن و دور از واقعیت است. چه لکه‌ی روغن و چه لکه های رنگی! در هر مورد به پارچه و بافت مبلمان شما آسیب وارد شده و ممکن است که در صورت اقدام اشتباه، به جای از بین بردن لکه آن را دو برار کنید. پارچه مبل کلاسیک با طرح ها و رنگ های زیبای خود، بیشتر در معرض چنین لکه هایی قرار میگیرد. اولین کاری که باید برای تمیز کردن مبل کلاسیک انجام دهید این است که گرد و خاک روی پارچه را تمیز کنید. چطور باید این کار را انجام داد؟ ابزار های مختلفی در این مسیر کمک حال شما خواهند بود!

انواع ماشین های مخصوص برای تمیز کاری با انواع مختلف سری! با استفاده کردن از این ابزار به راحتی میتوانید به تمیز کردن بپردازید و لکه ها را تا حدود زیادی از بین ببرید. اگر امکان استفاده از این وسیله و ابزار های مشابه آن را نداشتید، از دستمال با بافت مناسب و لطیف برای این کار استفاده کنید. اول پارچه را با میزان مناسب از  آب نم دار کنید و به آرامی بر روی لکه ها بکشید و آنها را تمیز کنید. بعد از اتمام این مرحله میتوانید با خیال راحت، فاز دوم تمیز کردن مبل کلاسیک را آغاز کنید.

زدودن گرد و غبار، اولین قدم برای تمیزکاری!
زدودن گرد و غبار، اولین قدم برای تمیزکاری!

تمیز کردن مبل کلاسیک با محصول های تمیز کننده

بعد از اتمام مرحله‌ی اول نوبت به انتخاب محصول تمیز کننده مناسب میرسد. امروزه انواع و اقسام محلول های تمیز کننده در بازار وجود دارند که میتوانید بر حسب نیاز مناسب ترین مورد را انتخاب کنید. بسته به نوع کثیفی میتوانید شوینده مناسب را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. معمولا لکه های روغن و چربی با محلول های مناسب خود و لکه های رنگ و جوهر و … با محلول های خاص دیگری از بین خواهند رفت. اما انتخاب درست تمیز کننده از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچقدر که محلول و تمیز کننده قوی تری را انتخاب کنید، باید مطمئن باشید که تاثیر زیادی در بافت پارچه مبل کلاسیک و رنگ آن خواهد گذاشت.

تمیز کردن مبل کلاسیک با محصول های تمیز کننده
تمیز کردن مبل کلاسیک با محصول های تمیز کننده

تمیز کردن مبل کلاسیک با مقدار محلول مناسب

میزان مناسب و استانداردی برای استفاده کردن از محلول ها برای تمیز کردن مبل کلاسیک وجود ندارد. بسته به میزان گستردگی و نوع لکه، مقدار مناسبی از محلول را به صورت غیر مستقیم به لکه ها بزنید و شروع به تمیز کردن بکنید. بعد از گذشت چند دقیقه، زمانی که مطمئن شدید که پارچه تمیز شده است، با یک دستمال مرطوب و لطیف، مواد را از روی پارچه ی مبل پاک کنید و اجازه دهید که خشک شود. اگر تمیز کردن مبل کلاسیک با محلول های مورد استفاده سر انجامی نداشت، باید از ترکیب های قوی تری برای این کار استفاده کنید.

استفاده از تمیز کننده های قوی!

برای تمیز کردن مبل کلاسیک با این تمیز کننده ها بهتر است که یا خوتان تجربه داشته باشید یا از افراد با تجربه کمک بگیرید. معمولا اشتباهات کوچکی که در این مرحله اتفاق می‌افتند، نتیجه‌ی رنگ و رو رفتگی و خوردگی مبلمان کلاسیک را در بر دارند. پس با دقت و توجه کافی و البته ظرافت، اقدام به تمیز کردن مبل کلاسیک خود با محلول های قوی تر بکنید. در غیر این صورت بهتر است که قید تمیز کردن در خانه را بزنید و از افراد متخصص کمک بگیرید.

استفاده از تمیز کننده های قوی!
استفاده از تمیز کننده های قوی!

تمیز کردن مبل کلاسیک و ترفند ها!

با استفاده از موارد گفته شده در این مقاله میتوانید مطالب مهم برا تمیز کردن این دسته از مبل هارا به دست آورید و از آنها استفاده کنید. اما علاوه بر نکاتی که در بالا ذکر شد، نیاز به دانستن نکات ریز اما مهمی برای تمیز کردن مبل کلاسیک در خانه دارید.اجتناب از ریختن تمیز کننده ها و محلول های مختلف روی پارچه و علاوه بر آن دسته و پایه های مبل، نکته مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید. احتمال خراب شدن پارچه مبل شما زیاد است. بهتر است که ریسک این کار را به جان نخرید و سعی کنید که با احتیاط کامل مبل را تمیز کنید.

تمیز کردن مبل کلاسیک و ترفند ها!
تمیز کردن مبل کلاسیک و ترفند ها!

تمیز کردن مبل کلاسیک، سخن آخر

با استفاده کردن از نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، میتوانید کار تمیز کردن مبل را خودتان انجام دهید  برای شروع مهم است که بدانید اولین قدم برای شما تمیز کردن گرد و غبار روی پارچه میباشد. در قدم های بعدی انتخاب درست محلول و تمیز کننده های مختلف قرار دارند. در تمامی مراحل باید با ظرافت و صبر و حوصله و البته با ابزار ها و وسیله های مناسب به انجام این کار بپردازید. استفاده از یک دستمال لطیف میتواند گزینه های مناسبی برای این کار باشد. در این مقاله با بررسی روش های گوناگون سعی کردیم تا راهنمای دقیق و کاملی برای تمیز کردن مبل کلاسیک در خانه را به شما آموزش بدهیم و نکات مهم و کلیدی را بیان کنیم.