بهترین رنگ مبل کلاسیک

مبل های کلاسیک یکی از زیباترین سبک ها در بین مبلمان و دکوراسیون منازل است. با گذشت سال ها هنوز هم شکوه و جلال خود را حفظ کرده و امروزه در بیشتر منازل ایرانی از این سبک مبل استفاده میشود. مبل های کلاسیک به خاطر داشتن یک سری از ویژگی ها، به عنوان یکی از پرطرفدارترین مبل ها شناخته میشوند. از مواردی مثل منبت کاری ها روی دسته و پایه مبل گرفته تا طرح و رنگ پارچه، همه قطعه های کوچک پازل هستند که در کنار هم نقشی زیبا را به وجود می آورند. یکی از مواردی که تاثیر زیادی در جلوه و حالت مبل را ایفا میکند، رنگ مبل کلاسیک است. در این مقاله قصد معرفی بهترین رنگ مبل کلاسیک را داریم تا با استفاده از اطلاعات آن بتوانید بهترین رنگ مبل کلاسیک را برای خانه خود انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

بهترین رنگ مبل کلاسیک
بهترین رنگ مبل کلاسیک

بهترین رنگ مبل کلاسیک را چطور تشخیص بدهیم؟

رنگ ها بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما را به خود اختصاص میدهند. این مورد تاثیر زیادی در روحیه و حالات ما دارد. به همین ترتیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل و محل کار نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تشخیص اینکه بهترین رنگ مبل کلاسیک مناسب شما کدام است، به خودتان بستگی دارد. قبل از انتخاب باید بدانید که ترکیب رنگی اصلی دکوراسیون داخلی خانه تان چه رنگی است و طیف قالب آن کدام است. بعد از آن با توجه به سلیقه و علایق شخصی تان میتوانید بهترین رنگ مبل کلاسیک را انتخاب کنید. باید به این مورد دقت کنید که رنگی که انتخاب میکنید با سایر اجزا و لوازم دکوری در منزلتان همخوانی لازم را داشته باشد. به عنوان نمونهن میتوانید با توجه به رنگ لوستری که در خانه دارید رنگ مناسب را برای مبل خود انتخاب کنید.

برای آشنایی بیشتر با نحوه چیدمان صحیح مبل کلاسیک و آشنایی با قوانین انتخاب لوستر مناسب برای این سبک، مقاله لوستر مناسب برای مبل کلاسیک را مطالعه کنید.

بهترین رنگ مبل کلاسیک، رنگ قهوه ای

یکی از رنگ هایی که از چند سال گذشته تا به الان در دکوراسیون داخلی خانه ها مورد استفاده قرار گرفته رنگ قهوه ای و طیف های مختلف آن است.  این رنگ به علت داشتن همخوانی با رنگ های مختلف، به یکی از رنگ های مورد علاقه خانواده های ایرانی تبدیل شده است. به همین جهت، استفاده از رنگ قهوه ای در مبلمان، یک ایده خوب به نظر میرسد. معمولا پارچه هایی که در مبل های کلاسیک استفاده میشوند، با رنگ طلایی همراه بوده و هدف آن ایجاد ظاهری کلاسیک و مجلل به خانه است.

بهترین رنگ مبل کلاسیک، رنگ قهوه ای
رنگ قهوه ای

قهوه ای جز رنگ هایی است که بیانگر اصالت و جلال و شکوه است. با این تفاسیر رنگ قهوه ای به عنوان بهترین رنگ مبل کلاسیک، انتخاب خیلی از افراد خواهد شد. اگر به دکوراسیون هایی با رنگ تیره علاقه مند هستید، این طیف رنگی همراه با ترکیب رنگ کرم برای شما ایده آل خواهد بود.

ترکیب رنگ کرم، ساده و ایده آل

رنگ های روشن همیشه مورد علاقه افراد بسیاری بوده اند و حس و حال شادی و طراوت را به محیط القا میکنند. از طرفی استفاده از رنگ های روشن در مبل های کلاسیک، کمک میکند تا فضای خانه کمی بزرگ و دلباز تر به نظر برسد و احساس آزادی بیشتری در خانه احساس شود. رنگ کرم نیز به این دلیل به عنوان بهترین رنگ مبل کلاسیک در نظر گرفته میشود. افراد زیادی هستند که دوست دارند در خانه ی کوچک خودشان، از مبل های کلاسیک استفاده کنند. در این حالت انتخاب این رنگ علاوه بر ایجاد جلوه با طراوت و با نشاط به خانه، حتی فضای آن را بزرگ تر جلوه خواهد داد.

ترکیب رنگ کرم، ساده و ایده آل
ترکیب رنگ کرم، ساده و ایده آل

 رنگ سفید و آبی، جذاب و به یاد ماندنی

افراد زیادی هستند که تمایل دارند از رنگ های روشن در دکوراسیون داخلی منزلشان استفاده کنند. از آنجا که مبل ها بخش اساسی از این دکوراسیون را به خود اختصاص میدهند، نیاز است که در انتخاب رنگ آن دقت کافی را به خرج دهیم. معمولا رنگ های روشن مثل رنگ های سفید و آبی ترکیب فوق العاده زیبایی ایجاد میکنند. حسن انتخاب این موارد به عنوان بهترین رنگ مبل کلاسیک به این دلیل است که هم باعث طراوت و شادابی محیط خانه شده و هم فضا را باز تر و آزاد تر نشان میدهد. در کنار این موارد این رنگها با بیشتر لوازم دکوری در خانه ترکیب میشوند و ست زیبایی را به وجود می آورند.

 رنگ سفید و آبی، جذاب و به یاد ماندنی
رنگ سفید و آبی، جذاب و به یاد ماندنی

رنگ طلایی، بهترین رنگ برای مبل های کلاسیک

به این نکته دقت کنید که یکی از فرق های مبل کلاسیک و نئوکلاسیک در نوع و رنگ پارچه آن خلاصه میشود. مبل هایی که از پارچه های سنگین و مجلل و با رنگ و طرح هایی شلوغ استفاده میکنند، مبل کلاسیک هستند و در مقابل مبل هایی که از پارچه های ساده تری استفاده میکنند سبک نئوکلاسیک را شکل میدهد. در واقع، رنگ و نوع پارچه یکی از تفاوت های مبل کلاسیک و نئوکلاسیک را تشکیل میدهد. رنگ هایی مثل رنگ طلایی از جمله طیف هایی است که در اکثر پارچه های مبل کلاسیک استفاده میشود.

<yoastmark class=

به این ترتیب اکثرا در سبک کلاسیک رنگ طلایی بیشتر از سایر رنگ ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از طرفی رنگی است که باب سلیقه بیشتر خانواده های ایرانی بوده و با خیلی از ایتم های دکوراتیو در خانه همخوانی پیدا خواهد کرد. در کنار این موارد میتوانید از عناصری مثل گل و گیاه هم در محیط استفاده کنید که طراوت و شادابی بیشتری به محیط القا بشود.

خلاصه…

رنگ ها بخشی عظیم از دکوراسیون هر خانه ای را ایجاد میکنند. بیشتر افراد دوست دارند که از مبل های کلاسیک در دکوراسیون داخلی خود استفاده کرده و خانه را با آن زینت کنند. در این بین مهم است که بتوانیم بهترین رنگ مبل کلاسیک را برای منزل انتخاب بکنیم. در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین رنگ مبل کلاسیک پرداخته شد. رنگ هایی مثل طلایی، طیف های مختلف کرمی، آبی و سفید و همچنین رنگ قهوه ای، از رنگ های پرطرفدار برای این سبک به شمار میروند. میتوانید برای انتخاب بهتر لوازم و اجزای دیگر دکوراسیون داخلی دقت کنید و بعد با توجه به سلیقه و حیات شخصی تان بهترین رنگ را انتخاب کنید.