دکوراسیون کلاسیک

از بین سبک های مختلف دکوراسیون داخلی، کدام مدل است که بیشترین جلوه و زیبایی را از نظر شما داشته؟ استفاده از رنگ های خاص و جذاب، لوازم دکوراتیو غنی و مجلل، استفاده از لوستر و مبلمان کلاسیک، کچ بری ها و نقوش زیبای دیوار ها و سقف ها چه چیزی را در ذهن شما تداعی میکند؟ احتمالا با توصیف همه ی این موارد به یاد خانه های اشرافی قرن 19 بیافتید. تمامی موارد ذکر شده از ویژگی های دکوراسیون کلاسیک هستند. همانطور که از اسم این سبک پیداست، محور اصلی این مدل دکوراسیون بر پایه ایجاد فضایی مجلل و ماندگار است. در این مقاله قصد بررسی دکوراسیون کلاسیک و ویژگی های این سبک خاص و زیبا را داریم. اگر شما هم شیفته ی این سبک دکوراسیون شده اید پس حتما به مواردی که جلوتر به آنها اشاره خواهیم کرد، توجه کافی داشته باشید.

دکوراسیون کلاسیک
دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک چیست و از کجا شروع شد؟

با به کار بردن واژه کلاسیک، ناخود آگاه ذهنمان به سمت خانه های اشرافی در فرانسه و یا کاخ های سلطنتی در انگلستان خواهد افتاد. در واقع میتوان از این زاویه به قضیه نگاه کرد. دکوراسیون کلاسیک همان سبک سنتی و قدیمی جوامع غربی است که خودش را با مسیر پر پیچ و خم جامعه ی مدرن امروزی وقف داده و با آن هماهنگی پیدا کرده است.  اگر دقت کرده باشید به این نتیجه خواهید رسید که هماهنگی عناصر مختلف مثل رنگ ها، طرح و … تا نوع و مدل چیدمان فضا و حتی نحوه و چگونگی استفاده از اکسسوری ها و دکوری های مختلف، در هر شرایطی حفظ شده است. در واقع هیچ بی نظمی و آشفتگی در دکوراسیون کلاسیک جایی ندارد همه چیز طبق اصول و برنامه پیش میرود.

طرفداران این سبک با رعایت کردن قدم به قدم این موارد، پایبندی خودشان به این سبک خاص و زیبا را ثابت کرده اند. این سبک تقریبا از قرن 18 ام میلادی در غرب به وجود آمد و رفته رفته به کشور های دیگر رخنه کرد و در نهایت یکی از سبک های مهم اساسی در آنها تبدیل شد.

دکوراسیون کلاسیک چیست و از کجا شروع شد؟
دکوراسیون کلاسیک چیست و از کجا شروع شد؟

این سبک چه ویژگی هایی دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید کمی ذهنتان را درگیر کنید. یکی از اولین تعاریفی که برای توصیف کردن این مدل ارائه شده، این است. عناصر مخالف سبک مدرن را در نظر بگیرید. به همین راحتی!

اگر با سبک دکوراسیون داخلی مدرن آشنایی داشته باشید میتوانید یک دیدگاه کلی نسبت به این مدل به دست آورید. استفاده از ایتم هایی با سبک سنتی و کلاسیک، دقت به هارمونی رنگ ها و اشیا و هر چیزی که در رابطه با این مورد به ذهنتان خواهد رسید، همگی دکوراسیون کلاسیک را تشکیل خواهند داد. در ادامه به تشریح بعضی از مولفه های اصلی این سبک میپردازیم و آشنایی بیشتری با آن پیدا خواهیم کرد.

 

تزئینات و لوازم دکوراتیو، اولین ویژگی دکوراسیون کلاسیک!

با کمی تامل درباره چیستی دکوراسیون کلاسیک، شاید از برخی جمله های رایج و معمول برای توصف کردن آن بهره بگیرید. اولین مشخصه ای که ذهنتانرا درگیر خواهد کرد، نحوه استفاده از لوازم دکوری است. عناصر زیبایی را در کنار هم تصور کنید که با ترکیب شدن با هم، فضایی ایده ال را ایجاد کرده اند. به عنوان مثال لوستر با اکسسوری های زیبایش به همراه پرده ها و سایر اجزا! در این تابلوی زیبا ناگهان چشمتان به نقش آفرینی فرش و لوازم دکوراتیو و مجسمه های طلایی رنگ میافتد. چیزی که در دکوراسیون کلاسیک بیش از هر چیزی اهمیت دارد و ماهیت آن را تشکیل میدهد، توجه به موارد بالا میباشد. هر چقدر که به زیبا تر کردن این دکوراسیون مشغول شوید، یک دکوراسیون کلاسیک زیبا را برای خود خلق کرده اید.

تزئینات و لوازم دکوراتیو، اولین ویژگی دکوراسیون کلاسیک!
تزئینات و لوازم دکوراتیو، اولین ویژگی دکوراسیون کلاسیک!

دکوراسیون کلاسیک و اهمیت سقف و کف!

سقفی که معمولا برای این سبک دکوراسیون مورد استفاده قرار میگیرد، زمینه سفید یا شیری رنگ به همراه نقوش و طرح های برجسته در کناره های دیوار و قسمت هایی است که لوستر ها قرار است آنجا نصب شوند. اگر طرفدار استفاده از چیز های خاص باشید، میتوانید از ایده های خلاقانه بیشتری هم استفاده کنید. اگر دوست داشتید میتوانید از رنگ هایی مثل طلایی برای تزئین برخی از بخش ها طراحی های آن استفاده کنید. این کار باعث ایجاد جلوه جیدی شده و در عین حال رنگ و رویی تازه به فضا خواهد بخشید.

ترکیب این موارد با هم خروجی قابل قبولی دارد و سالیان سال است که در حال استفاده میباشد. اما بهتر است که در این کار زیاده روی نکنید و همواره به اندازه از این ترفند بهره بگیرید. استفاده از سنگ ها و چوب ها میتواند در هر شرایطی برای شما ایده ال باشد. معمولا به این خاطر استفاده از این کفپوش ها را توصیه میکنند چون هم خوانی بیشتری را با چنین خانه هایی دارد.

دکوراسیون کلاسیک و اهمیت سقف و کف!
دکوراسیون کلاسیک و اهمیت سقف و کف!

نقش انتخاب مبلمان مناسب

با توجه به ویژگی های دکوراسیون کلاسیک، باید از مبلمان مناسبی برای این سبک بهره بگیرید. خرید مبلمان کلاسیک راهی است که باید برای داشتن این سبک ایده آل طی کنید. در این مورد بهتر اسن رنگی را انتخاب کنید که بیشتری همخوانی را با سایز عاصر داشته باشد یا حداقل مکمل رنگ های دیگر باشد. شجاع باشید و مدل های گوناگون را امتحان کنید. در نهایت بهترین گزینه را از آن خود کنید و از نتیجه ی آن لذت ببرید. این مدل ها معمولا بهترین ترکیب و نتیجه را برای ایجاد چنین فضاهایی ایجاد خواهند کرد.

خرید مبل کلاسیک از دلاوران میتواند به عنوان یک گزینه خوب برای شروع انتخاب یک ست مبلمان زیبا برای منزلتان باشد.

دکوراسیون کلاسیک، این نکات را فراموش نکنید!

داشتن یک منزل فوق العاده زیبا با استفاده از دکوراسیون کلاسیک، اصول و قوائدی دارد که اگر با آنها آشنا باشید، میتوانید زیباترین دکوراسیون داخلی را برای منزل خود داشته باشید. برای شروع باید به اصلی ترین ویژگی های آن توجه کنید. از تزئینات و لوازم دکوراتیو مناسبی استفاده کنید. ممکن است که با زیاده روی نه تنها به زیبایی دکوراسیون داخلی خانه تان کمک نکرده باشید بلکه حتی آن را نامناسب چیدمان کرده باشید.

با استفاده هوشمندانه از این لوازم مثل لوستر های مناسب و مجسمه و تابلو های زیبا و هر چیزی که به نظرتان باعث ایجاد همخوانی بیشتری میشود را اضافه کنید. در ادامه به مدل طراحی و رنگ سقف و کف خانه توجه کنیدو استفاده از کفپوش های چوبی میتواند گزینهن خوبی برای خانه هایی با این سبک باشد. و در نهایت با خرید مبل کلاسیک میتوانید زیبایی فضای خانه را دو چندان کنید. در این مقاله به بررسی ویژگی های مهم دکوراسیون کلاسیک پرداختیم.