مبلمان به عنوان یکی از اجزای اصلی در دکوراسیون داخلی، از اهمیت بالایی برخوردار است. این المان می‌تواند با تکمیل کردن دکوراسیون منزل، باعث ایجاد زیبایی بیشتر در محیط داخلی شود. از این رو مهم است که به صورت صحیح، با شیوه‌ی نگهداری از آن آشنا باشیم و بتوانیم از آنها مراقبت کنیم. به همین دلیل از آنجا که خرید مبلمان جدید با هزینه‌های جانبی بسیار بالایی برخوردار خواهد بود، تعمیر و شستشوی مبل از مواردی است که اگر به آنها توجه کنیم، باعث افزایش طول عمر آنها نیز خواهیم شد. از این رو در این مقاله قصد داریم تا با بررسی بیشتر فرایند تعمیر و شستشوی مبل در منزل، با فرایند انجام آن بیشتر آشنا شده و بتوانیم از این طریق از صرف هزینه‌های گزاف برای خرید مبلمان جدید جلوگیری کنیم. 

مدت زمان تقریبی مطالعه‌ی این مقاله 7 دقیقه می‌باشد.

اهمیت توجه به تعمیر و شستشوی مبل 

مبلمان به عنوان یک عنصر اصلی در دکوراسیون داخلی، از اهمیت بالایی در ایجاد کردم فضایی بهتر برخوردار است. با گذشت زمان و استفاده‌ی طولانی مدت از این المان، آسیب‌دیدگی‌های مختلفی بر روی آن ایجاد خواهد شد. به همین ترتیب تعمیرات مبل یکی از اولین راهکارهایی است که علاوه بر صرف هزینه‌ی کمتر به نسبت خرید مبلمان، به افزایش طول عمر و کارایی آن نیز اضافه خواهد کرد.  اهمیت به فرایند تعمیر و شستشوی مبل می‌تواند از جهات مختلفی، مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. با دانستن نکات پیرامون این حوزه می‌توانید به راحتی از مبلمان خود بهترین نگهداری را به عمل آورید. در ادامه به بررسی دقیق‌تر این فرایند خواهیم پرداخت. 

اهمیت توجه به تعمیر و شستشوی مبل 
اهمیت توجه به تعمیر و شستشوی مبل

تعمیرات مبلمان 

همانطور که اشاره کردیم، در اثر استفاده‌ی طولانی مدت از مبلمان، آسیب‌دیدگی‌های مختلفی بر روی آن ایجاد خواهد شد. در این صورت باید با مراکز معتبر تعمیر مبلمان در ارتباط بوده و فرایند تعمیرات را به آنها بسپارید. این فرایند مراحل مختلفی را شامل می‌شود که بسته به میزان و شدت ان، زمان و هزینه‌ی صرف شده متغیر خواهد بود. به طور کلی برای نگهداری بهتر مبل باید به موارد زیر توجه کرد. 

تعمیر پارچه‌ی مبل یا رویه کوبی 

یکی از مراحل اصلی در حین تعمیر و شستشوی مبل، انجام تعمیرات مرتبط با رویه کوبی آن خواهد بود. اگر پارچه‌ی مبل استیل دیده باشد و یا به هر دلیلی قصد تغییر رنگ آن را داشته باشید، می‌توانید با انجام رویه کوبی تغییرات بسیاری در آن ایجاد کنید. این فرایند به عنوان یکی از مراحل تخصصی پیرامون مبلمان شناخته می‌شود که باید توسط افراد متخصص و مجرب در این حوزه انجام شود. 

تعمیر پارچه‌ای مبل یا رویه کوبی 
تعمیر پارچه‌ای مبل یا رویه کوبی

تعمیر و شستشوی مبل چوبی 

چوب به عنوان یکی از المان‌های اصلی در حین ساخت مبلمان، از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از این عنصر در اسکلت و یا برای مصارف زیبایی و تزیینی، ممکن است که در اثر گذشت زمان آسیب ببیند. به همین علت برای انجام تعمیر و شستشوی مبل چوبی باید از مراکز معتبر در این حوزه کمک بگیرید. نگهداری درست این بخش از مبل نیازمند دقت و حوصله است.

تعمیرات فوم

این بخش از مبل، قسمتی است که بیشترین میزان آسیب پذیری را به نسبت سایر قسمت‌ها خواهد داشت. از این رو اگر قصد استفاده از مبلمان خود آن هم در زمان بیشتری هستید، توجه به این مورد جز موارد ضروری به حساب می‌آید. می‌توانید با تعویض قوم‌های مبل، علاوه بر ایجاد شدن ظاهری بهتر و تازه، طول عمر آن را تا حد زیادی افزایش دهید. 

روش‌های شستشوی درست 

نکات بسیار مهمی پیرامون تعمیر و شستشوی مبل وجود دارد که هر کدام از اهمیت بالایی برخوردار هستند. نتیجه‌ی عمل درست و به موقع در طول عمر این عنصر مشخص می‌شود. از آنجا که نگهداری درست از جمله موارد ضروری در خصوص مبل به شمار می‌رود، در ادامه به بررسی بیشتر این فرایند می‌پردازیم. 

روش‌های شستشوی درست 
روش‌های شستشوی درست

شستشوی صحیح پارچه 

پارچه‌ای مبل یکی از قسمت‌های مهمی از مبلمان است که نیازمند مراقبت و نگهداری خاصی است. بسته به نوع پارچه روش‌های مختلفی وجود دارد. از این رو با دانستن آن می‌توانیم از آسیب رساندن به پارچه‌ی مبل جلوگیری کنیم. در حالت کلی استفاده از یک دستمال نم و لطیف به همراه مقدار کمی از مواد شوینده، آن هم نه خیلی قوی، به تمیز کردن آن بپردازیم. توجه داشته باشید که نباید فشار زیادی حین تمیز کردن به پارچه وارد کنید.

شستشوی مبل چرمی 

مبل چرمی به عنوان یکی از حساس‌ترین مبلمان، نیازمند تعمیر و شستشوی خاصی نیز می‌باشد. استفاده از محلول‌های ملایم برای از بین بردن لکه‌ها و مخلوط کردن آن با آب ولرم، یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این فرایند به شمار می‌شود. از طرفی بهتر است که با چیدمان درست مبل چستر و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید، از رنگ پریدگی چرم آن، پیشگیری کرد. 

این را هم بخوانید: تعمیر مبل چرمی در تهران و کرج

تعمیر و شستشوی چوب و قسمت‌های فلزی 

در آخر بهتر است که برای تعمیر و شستشوی مبل به قسمت‌های چوبی و فلزی هم آن توجه کنید. این مراحل نیاز به دانش و تخصص خاصی ندارد و از این رو می‌توانید در منزل با صرف کمی زمان و دقت، از آنها به بهترین شکل ممکن نگهداری کنید. انجام این کار می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی در دراز مدت در طول عمر مبل و کارایی آن داشته باشد. فارغ از نوع و سبک مبلمان مورد استفاده، این روش‌ها در هر شرایطی کمک کننده خواهند بود. 

تعمیر و شستشوی چوب و قسمت‌های فلزی 
تعمیر و شستشوی چوب و قسمت‌های فلزی

تعمیرات مبلمان مبلیران 

مبلیران به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان انواع مختلف مبلمان راحتی و کلاسیک، خدمات گوناگونی را به مشتریان خود عرضه می‌کند. اگر قصد خرید مبلمان جدید را ندارید، می‌توانید از خدمات تعمیر مبل این مجموعه بهره مند شوید و از صرف هزینه‌های گزاف برای خرید آن جلوگیری کنید. مبلیران با داشتن کارشناسان مجرب و خبره در حوزه خدمات تعمیر مبل، بهترین و باکیفیت‌ترین خروجی را به شما ارایه می‌کند. می‌تواند از طریق شماره 1459 با کارشناسان مجموعه در ارتباط بوده و اطلاعات بیشتری در خصوص تعمیر و شستشوی مبل دریافت کنید.

تعمیرات مبلمان مبلیران 
تعمیرات مبلمان مبلیران

مبلمان در هر منزل از اهمیت بالایی در ایجاد زیبایی و تکمیل دکوراسیون داخلی برخوردار هستند. از این رو دانستن روش صحیح تعمیر و شستشوی مبل می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی در افزایش طول عمر و کارایی مبل داشته باشد. از طرفی از صرف هزینه‌های گزاف در خصوص خرید مبل نیز جلوگیری می‌کند. در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی بیشتر فرایند تعمیر و شستشوی مبل، ضمن یادگیری نکات پیرامون ان، با مراکز معتبر در خصوص تعمیر مبل آشنایی بیشتری پیدا کنیم.